Meghitt és felemelő hangulatban búcsúztattuk el iskolánk végzős, 8. osztályos tanulóit. A ballagási ünnepség az Újtelepi templomban kezdődött, ahol a hálaadó szentmisén együtt adtunk hálát az elmúlt nyolc évért, majd egy utolsó osztályfőnöki óra keretében idéztük fel a közösen átélt emlékeket – olvasható az intézmény közösségi oldalán.
Ezt követően a ballagó diákok ünnepélyesen átvonultak az iskolába, ahol a szépen feldíszített belső udvar, a nagy terasz és a folyosók várták őket. Az ünnepségen nagy számban vettek részt a szülők, hozzátartozók, meghívott vendégeink, az iskola tanulói és pedagógusai, akik jelenlétükkel tették még emlékezetesebbé ezt a különleges alkalmat.
Az iskola hangulatos belső udvarán rendezett bensőséges ünnepségen elhangzottak a búcsúzó és búcsúztató gondolatok, versek és énekek, amelyek egyszerre idézték fel a közösen eltöltött évek örömeit és a jövőbe vetett reményt. Megható pillanatokban sem volt hiány, hiszen a végzősök számára ezzel lezárult életük egy fontos szakasza, és megkezdődött egy új fejezet.
Az ünnepség végén egy különleges, szimbolikus mozzanattal búcsúztak a diákoktól: galambokat röptettek a magasba, jelképezve a végzősök elindulását, szabadságát és az előttük álló új utak megnyílását. Ahogyan a galambok szárnyra keltek, úgy engedték útjukra szeretettel és bizalommal tanulóikat is, kívánva számukra, hogy álmaik valóra váljanak, és mindig megtalálják a helyes irányt életük során.
