A Művelődési Központ adott otthont a Zeneművészeti Tagintézmény tanévzáró ünnepségének, amely méltó keretet biztosított egy eredményekben gazdag, sikeres tanév lezárásához. A meghitt eseményen tanárok, növendékek és hozzátartozók együtt búcsúztatták a 2025/2026-os tanévet.
Az ünnepség különösen emlékezetes pillanata volt, hogy ezen a napon búcsúzott el az intézménytől Nagyné Gulyás Katalin tagintézmény-vezető, aki több évtizedes, áldozatos munkájának, elkötelezett vezetői tevékenységének és az intézmény fejlődéséért végzett értékteremtő munkájának elismeréseként átvehette a Zeneiskoláért-díjat. Az elismerést Ballagó Zoltán, az Egri Tankerületi Központ igazgatója, valamint Szabó Imre Tiborné főigazgató adta át. A pedagógust Sveiczer Sándor polgármester is köszöntötte, megköszönve a város zenei életének gazdagításáért végzett munkáját.
Nagyné Gulyás Katalin ünnepi beszédében visszatekintett a 2025/2026-os tanév legfontosabb eseményeire, programjaira, valamint méltatta a növendékek versenyeken elért kiemelkedő eredményeit.
A tanév során nyújtott példamutató teljesítményükért igazgatói dicséretben részesültek:
Zongora tanszak: Kovács Vince, Salga Szofia, Pelyhe Nikolett, Stummer Lotti
Fuvola tanszak: Boros Boglárka
Trombita tanszak: Csabai Bence, Madarász Dávid
Gordonka tanszak: Balázs Boglárka
Hegedű tanszak: Mikó Martina
Az ünnepségen kihirdették a hagyományos jelmezverseny eredményét, valamint díjazták a legszebb és legötletesebb vizsgalapok készítőit is.
A nevelőtestület 2016-ban alapította a Szabó István-díjat, amelyet a zeneiskola egykori pedagógusáról neveztek el. Szabó István kiemelkedő pedagógiai és közművelődési munkásságával maradandó értéket teremtett az intézmény életében. Az idei tanévben az elismerést Fehér Lili 6. B. osztályos növendék vehette át Szabó Imre Tiborné főigazgatótól. A tehetséges diák felvételt nyert a miskolci Bartók Béla Zene- és Táncművészeti Szakgimnáziumba.
Szaktanári dicséretben összesen 32 tanuló részesült.
Az ünnepség zárásaként Nagyné Gulyás Katalin köszönetet mondott a gyermekeknek, a szülőknek, a fenntartónak, a főigazgatónak, valamint az intézmény valamennyi dolgozójának a tanév során nyújtott támogatásért, együttműködésért és áldozatos munkáért, amely hozzájárult a tanév sikeres és eredményes megvalósításához.
