Minden egy telefonhívással indult…Amikor Balázs Feri felhívott, hogy a Sikeres Hevesért Mozgalom színeiben indulnak az Ultrabalaton futóversenyen, és arra gondoltak, hogy egy kilométer-vásárlásos gyűjtéssel szívesen segítenék a Kabalaházat. Megkérdezte, mi az a projekt, amibe be tudnának kapcsolódni, vagy amit közösen el tudnánk indítani. Mivel nálunk már régóta tervben volt a szenzoros ösvény és az udvar akadálymentesítése, azonnal tudtam a választ. Így indult el minden…- olvasható a KabalaHáz közösségi oldalán.
Amikor egy kisgyerek felcseperedik, a játszótér a világ közepe. Minden anyuka és apuka ott üti el az időt, hogy a gyermeke kimozogja magát, miközben a szülők a padokon ülve tapasztalatot cserélnek, beszélgetnek.
De egy sérült gyermeket nevelő szülőnek és magának a gyermeknek a játszótér sajnos egészen mást jelent: ez az a hely, ahol a kirekesztettséget legelőször a bőrükön tapasztalják meg. Nincsenek megfelelő, biztonságos eszközök, amin egy sérült fiatal játszhatna, és a többi szülő sem áll szóba az emberrel… mert egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a helyzettel.
Ilyenkor két lehetőség van. Vagy otthon marad a család, elszigetelődik és bezárkózik a négy fal közé, vagy keres egy alternatívát, ami felülírja ezt az akadályt.
Mi az utóbbit választottuk Gáborral. Kerestünk egy kicsit messzebb lévő, de kevesek által használt, csendes játszóteret. Bár az eszközök ott is akadályt jelentettek, a fürkésző tekintetek nélküli, nyugodt környezetben lehetőségünk volt nap mint nap gyakorolni. Gábor 8 éves volt, amikor egy hét kitartó, kőkemény munka után legelőször lecsúszott EGYEDÜL a csúszdán. Egyetlen hét egyetlen csúszásért – de nekünk az a világ legnagyobb győzelme volt!
A Kabalaház udvarán most pontosan azért dolgozunk, hogy a mi fiataljainknak és a hozzánk érkező gyerekeknek soha többet ne kelljen elhagyatott játszótereket keresniük. Azért épül az udvarunk, hogy legyen egy biztonságos menedék, ahol akadályok és fürkésző tekintetek nélkül, önfeledten tudnak játszani a szabadban, miközben észrevétlenül fejlődnek is.
Bár még nincs teljesen kész az ösvény, már csak néhány apró finomítás van hátra! A lényeg, hogy a nyári szünetben a táborozóink már boldogan használhatják és birtokba vehetik a megújult udvart!
Végtelenül hálásak vagyunk a hevesi embereknek ezért a példás, összefogásért!
Az ösvény és a matatófal minden állomása gazdára talált, a legfrissebb felajánlások és anyagok is mind a helyükre kerültek:
Kiemelt köszönet Dettinek és Kristófnak!
Az udvarunkon áll a Kabalaház vadonatúj, dupla hintaállványa! Ez a masszív szerkezet lesz az önfeledt játék központja a fiataljaink számára. Detti és Kristóf nemcsak felajánlották és saját költségükön legyártatták nekünk ezt a fantasztikus dupla állványt, hanem a biztonságos esést biztosító gumilapokat is ők adták, sőt, a teljes összeállítást és elkészítést is magukra vállalták! – írták a bejegyzésben, megköszönve Balázs Ferencnek az ötletgazdának és az SHM futócsapatának a kezdeményezést, és minden egyes csodálatos kilométer-vásárlónak, aki az első nagy lökést adta a gyűjtésnek!
Hálásak a Heves Városért Közalapítványnak, akiktől egy sikeres pályázat útján 75.000 Ft támogatást nyertek el a szilárd alapokhoz!
Köszönik az állomások örökbefogadóinak, akik megtöltötték élettel és tartalommal a mezítlábas ösvényt: Horváth Lászlónak és Janosek Szoninak, Kovács Enikőnek, Sebők Gábornak, Balázsné Bettembuk Beátának, Regéczi Bálintnak, Balázs Zoltánnak, valamint Harangi Barbarának.
Köszönik minden egyes támogatónak, hogy ez az akadálymentes paradicsom létrejöhetett. Különleges és megható pillanat ez számukra, hiszen a Kabalaház ezen a héten ünnepli a 3. születésnapját! Ez a csodálatos összefogás, a felajánlások és az elkészült udvar a létező legszebb születésnapi ajándék, amit csak kaphattak.
