A Múzeumok Éjszakája ünnepén, egy különleges filmet láthattak autentikus környezetben azok, akik szombaton ellátogattak a Halász-kúriába.
A filmben gróf Andrássy Gyula monumentális lovas szobrának újra alkotását, az eredeti szobor történetét, a néhai és jelenlegi alkotói folyamat párhuzamait és eltéréseit követhette végig a néző, de a lényeg a szoborszületés fázisainak bemutatása volt, a szakmai-alkotói folyamat művészi színvonalú rögzítése által. A vetítés után, borkóstoló és kötetlen beszélgetés közben reflektálhattak a a vendégek a látottakra.
