„Heves Város Díszpolgára” cím adományozható annak a magyar, vagy külföldi állampolgárnak, aki Heves város általános fejlődéséért, lakosai életkörülményeinek javításáért közvetlenül vagy közvetve kifejtett várospolitikai, gazdasági, tudományos, kulturális, művészeti vagy sport tevékenységével, illetve maradandó alkotásával a várost szolgálja, vagy szolgálta, a város nemzetközi tekintélyét, jó hírnevét erősíti vagy erősítette. 2022-ben Kertész Imre bádogosmester kapta az elismerést, aki egyébként ebben az esztendőben töltötte be a 100. életévét.
Heves Város Önkormányzata augusztus 20-án Szent István király, a magyar államalapítás és az új kenyér tiszteletére rendezte meg ünnepi programsorozatát, mely koszorúzással vette kezdetét, majd ünnepi szentmisével és díszünnepséggel folytatódott. Az idén 12 személy részesült a város elismerésében, őket és az ünnepségen megjelenteket Szabó Zsolt, a térség országgyűlési képviselője köszöntötte, aki a díjak átadásában is segítette Sveiczer Sándor polgármestert.
Kertész Imre bádogosmesternek Heves díszpolgára címet adományozott a képviselő-testület, melyet a távollétében a fia vett át.
A méltatásban elhangzott, hogy a több mint 100 éves múlttal rendelkező iparos egységet még édesapja, Kertész Lajos alapította az 1900-as évek elején a mai Liszt Ferenc utca 2. szám alatt, a gépek és berendezések többsége pedig Bécsből került a vállalkozásba. Bár Imre bácsi nem feltétlenül szerette volna a családi hagyományt folytatni, őt inkább a kereskedői szakma vonzotta, mégis édesapja műhelyében tanulta ki az akkoriban nagyon megbecsült és elismert mesterséget, amit kisebb megszakításokkal egészen 2016-ig űzött.
Ekkor Heves Város Önkormányzata a bádogos műhely minden eszközét megvásárolta a múzeum részére. Az idén 100 éves mester által használt munkaeszközök mindenképpen érdemesek a megőrzésre, hiszen a bádogos mesterség is beleillik azon iparos mesterségek sorába, melyek tárgyi emlékeiből a múzeumnak már jelentős gyűjteménye van. A korabeli gépek és szerszámok között több olyat is találunk, mely elmúlt száz éves, de jelenleg is működőképes.
Az, hogy a használati tárgyak így, egyben kerületek átadásra, sokkal értékesebbé teszik a kiállítók és kutatók számára az átadott anyagot, és külön öröm, hogy Imre bácsi el tudta mondani és be tudta mutatni az eszközök eredetét, funkcióit.
Kertész Imre bácsi bádogos munkái szerte Magyarországon megtalálhatók, de leginkább szűkebb hazájában, Hevesen és környékén dolgozott. Még 90 éves korában is felment a létrára és dolgozott, hiszen ez volt az élete. Most Budapesten él, ahol a rokonai gondját tudják viselni.