Szebbnél-szebb alkotások érkeztek a Művelődési Központ által meghirdetett kreatív – a húsvéti ünnephez kapcsolódó – programra: a hagyományos megoldások mellett quilling (papírcsík-technika) eljárással készült tojást is kaptunk. Az alábbiakban a leginkább figyelemre méltó pályamunkákat mutatjuk be.
A tojás a termékenységnek, az újjászületésnek az egyik legősibb jelképe. Maga a tojásfestés az egész világon ismert népszokás, nálunk leginkább a geometrikus minták hódítanak, legalábbis a régmúltra visszatekintve.
Manapság már talán kevésbé ismertek az olyan fogalmak, mint a rámázás, vagy épp a tojáshímzés, a húsvéti tojásfestés az utóbbi időben inkább egy kreatív, művészi programmá vált. Ezt a felvetést erősíti Tóth Boglárka pályázata is, aki egészen lenyűgöző alkotásokat prezentált az úgynevezett papírcsík-technikával (quilling). Szemlátomást van új a nap alatt, a különböző húsvéti jelképek ötvözéséből megszületett remekművekben a múlt és a jövő egyesül.
Bódi Eszter akril festékkel megfestett tojásairól véleményünk szerint azonnal lerí a nagyfokú precizitás, a türelmesség és a remek stílusérzék, így ehhez is csak gratulálni tudunk.
Pittner Ilona tojásfestése a hagyományos magyar értékrendet képviseli, örömteli jelenség, hogy egy ilyen pályamunkát is láthatunk.
Végül pedig Darázs Eszter és Darázs Lilla húsvéti kompozíciójáról szeretnénk megemlékezni, akik a figyelmességüknek köszönhetően még arra is időt fordítottak, hogy a húsvéti tojások stílusos környezetbe kerüljenek.
A jelentkezőknek ezúton is nagyon köszönjük a szemet gyönyörködtető pályamunkákat, reméljük, hogy örömüket lelték a tojásfestésben!
A végső sorrend az alábbiak szerint alakult:
Az első helyezett Bódi Eszter lett, a legkreatívabb alkotásért járó díjat Tóth Boglárkának ítéltük, míg Pittner Ilona különdíjas lett, Darázs Eszter és Darázs Lilla pedig a legszebb húsvéti installáció kategóriában került az élre.
Az ügyes tojásfestők Heves Város Önkormányzata jóvoltából értékes ajándékutalványban részesülnek.