A július 13-án kezdődő nyári élménytábor második turnusa is számos klassz elfoglaltságot kínált a résztvevő gyerekeknek. Az ismerkedést megkönnyítette, hogy sokan már az első héten is élvezhették a tábor által nyújtott programokat, így egy jól összeszokott csapatba érkezett az a pár új diák, akik gyorsan megtanulták társaik nevét.
A hétfő délelőtt játékkal telt el. A gyerekek labdadobálásban és a kör csomózásában mutathatták meg ügyességüket, majd a csapatok egymás ellen kő, papír, olló játékban versenyeztek. Ezután gipszformákat lehetett festeni, amiből hűtőmágnesek készültek. Az újonnan csatlakozott gyerekek is kaptak pólót, amire kedvük szerint rajzolhattak.
Ebéd után ismét a tábor vendége volt a Manó Műhely alkotója, akinek a segítségével csodaszép, virágos fali díszek készültek. Délután maradt még idő vetélkedni: célba dobás, célba gurítás, ugróiskola, aszfalt rajzverseny és tollasozás szerepelt a megmérettetések között.
Kedden tízórai előtt került sor az ügyességi versenyekre, értékes nyereményekért folyt a harc. Legjobban az a fogócska tetszett a gyerekeknek, amikor egymás hátáról kellett a csipeszeket megszerezni. Tízórai után a tarnamérai strand volt az úti cél, ahol fejest, talpast ugrottak, majd belebukfenceztek a medencébe. Amikor elfáradtak, kiültek a partra napozni. Ebéd után kezdetét vette a tengeri csata labdával és felfújt karddal. Ez a nap is olyan jól telt, hogy szomorúan vették tudomásul, amikor haza kellett indulni.
Szerdán elérkezett a várva várt kirándulás. Reggel külön busszal indultak Gyöngyösre, ahol a parkban tízóraiztak. Mindenki nagyon élvezte a nyitott kocsis kisvonatozást Mátrafüredre. Onnan a sárga turistajelzés mentén kiadós túra következett, miközben érintettek egy kilátót, majd egy forráskutat. Kavicsos, tekergős ösvényeken értek fel Sástóra, ahol „megszállták” a játszóteret. Miután mindent kipróbáltak – kis és nagy hintát, libikókát, mászófalat – megnézték a tavat. A kis hídról vízililiomokat és úszó vadkacsákat is megcsodálhattak. Ebéd után lehetett bazározni, fagylaltozni, majd irány a Gyöngyösi Állatkert, ahol legszívesebben a nyulakat és tengeri malacokat simogatták.
A csütörtök reggel élménybeszámolókkal indult, majd lerajzolták az előző napi legkellemesebb élményüket. Az alkotások többsége az állatkertről készült, páran a tó körüli sétát örökítették meg. Az elkészült munkákból rögtönzött kiállítást rendeztek a terem falán.
Tízórai után a hevesi múzeumban Gyimesiné Gömöri Ilona muzeológus vezette körbe a táborozókat a termeken, és mesélt Heves történelméről. Megnézték a környék használati eszközeit, élővilágát, és az 1956-os emlékeket. Megcsodálhatták Kő Pál szobrait, valamint láthatták az egykor csodaszép régi épületek képeit is, melyek sajnos már nagyon romos állapotban vannak. A muzeológus vetített a hevesi korzóról, amit Szerelem Alfréd köveztetett ki, és akinek emlékét az út sarkán álló szobor őrzi. A gyerekek ezután kérdéseket kaptak, a válaszokat képek rejtették. Végül, a kapott kártyák alapján a múzeum környékén lévő szobrokat, domborműveket kellett megkeresniük. Nagyon élvezték ezt a feladatot.
Ebéd után fagylaltozás következett, majd a reggeli rajzok értékelése. Délután moziteremmé alakult a táborhely, és az Állati csetepata egy varázslatos messzi vidékre “repítette” nézőit, ahol Szürke, a fiatal farkas megtapasztalja, milyen nehéz is báránybőrben élni.
A heti turnus zárónapja kincskereséssel indult. Cetlikre felírt számokat kellett megkeresni, amit értékes nyereményekre lehetett beváltani. Délelőtt megérkezett Polgár Edina és csoportjának, a Ritmus Dance Tánciskolának néhány tagja, akik nemcsak bemutattak, hanem tanítottak is mozdulatokat. Nagyon tetszett a táborozóknak, hogy kis gyakorlás után ők is megmutathatták zenés-táncos koreográfiájukat a TikTok közösségének. Ebéd után a szülinaposok köszöntése következett a szokásos habos gofrival. A tábor igazán különleges programmal, egy solymászbemutatóval búcsúzott a résztvevőktől: Kisteleki Gergely jóvoltából testközelből láthattak egy Harris-héját és egy kormoránt, miközben számos érdekes és hasznos információt is hallhattak róluk.