Az Abonyban élő és alkotó Blaskó Sándor szobrászművész kiállított művei is várták a látogatókat advent negyedik vasárnapján, Hevesen. Blaskó Sándor 1985-1990 között a Magyar Képzőművészeti Főiskola szobrász szakán tanult, mestere és egyik példaképe Kő Pál volt. Az érdeklődők számos alkotását tekinthették meg december 22-én a Művelődési Központban.
Lakóhelye és környéke köztereit több munkája is díszíti. Kedves anyaga a fa és az agyag, műveinek többsége festett kerámia-, ill. faszobor. Fő célkitűzése a magyar lélek és szellem felmutatása. Fontos számára, hogy a kiállítás látogatói ne pusztán a munkák szépségében gyönyörködjenek, hanem megértsék, amit általuk közölni szeretne. 2013-ban a Magyar Művészetért Díjjal tüntették ki.
Munkásságára nagy hatással volt Kő Pál, Kossuth- és Prima Primissima-díjas szobrászművész, aki a mestere is volt, s akivel azóta is nagyon jó viszonyt ápol.
“Szobrászatomban az eredendő tiszta művészetre törekszem. Az ősi magyar hitvilágot igyekszem megérteni s képileg pontosan kifejezni.” – vallja Blaskó Sándor művészetéről.
“Az elsődleges üzenet az, hogy az ember mindig önmagát keresse. Másrészt egy olyan világban, egy országban élünk, amely nem feltétlen jó irányba halad. Legfőképpen a fejekben és a szívekben van gond. Ebben a közegben a művésznek, az alkotónak olyan dolgokat kell felmutatnia, ami megszólítja, elgondolkodtatja a nézőt, a látogatót, ami aztán megérinti őt. Ehhez nem kell „művészbarátnak” lennie, elég, ha úgy jön ki a teremből, hogy „hoppá, ez az alkotás valamit megindított bennem, valamit kaptam”, ezáltal egy más, remélhetőleg jobb irányba tereli az adott illető életét. Az én művészetemet fel lehet fogni egyfajta irányításnak, üzenetnek, tanításnak” – nyilatkozta korábban a dehir.hu-nak.