“Szemelvények a hevesi kézilabda történetéből” címmel megjelent a Hevesi Műhely kilencedik kötete.
A szerkesztőbizottság tagjaiban két éve vetődött fel az az ötlet, hogy Heves sporttörténetéből adalékokat nyújtsanak az utánuk jövő nemzedéknek. Jelen kiadványukban a kézilabda, általuk fellelhető múltjáról és jelenéről informálják az olvasókat, de tervezik más sportágak – tollaslabda és sakk – hasonló mélységű bemutatását is. A labdarúgásról ugyancsak összegyűlt némi képanyag, mely szintén jó alap lehet egy újabb kötet összeállításához.
Szűcs László, a szerkesztőbizottság tagja, a könyv előszavában köszönetet mond az önkormányzat segítségéért, mely lehetővé teszi, hogy a Kulturális Központnak nyújtott kiadmányozási jog égisze alatt a lap továbbra is megjelenjen, és az anyagi támogatásért, melyet jelen kötet kiadásához biztosított. Köszönet illeti egy sportbarát, Bagota Tamás munkáját, aki több évtizedes anyagot gyűjtött össze (tabellák, csoportképek, kézilabdával kapcsolatos fontosabb események dokumentumai), és ezeket rendelkezésre bocsátotta. E dokumentáló munka nélkül nem lehetett volna a HSE kézilabda szakosztályának a tevékenységét ilyen részletességgel bemutatni, egyfajta emléket állítva a létrehozóknak, a segítőknek és a játékosoknak. Említést érdemelnek mindazok, akik hozzájárultak a kiadvány elkészítéséhez: a szerkesztőbizottság, különösen Cseh Béla, Kerek László és Szűcs László, Balogh Péter (tördelés és szer-kesztés) Janosek Zsolt (borító) és Jakab Tibor (fotók).
A Műhely c. folyóiratot 1991-ben – az időközben elhunyt – Bencsik József és Kerek László kezdeményezésére a járás általános iskoláinak igazgatói munkaközössége alapította, elsősorban nevelési-oktatási lapként. Az iskolák jóvoltából és alkalmi támogatók segítségével jelenhetnek meg évente 3-4 alkalommal lapszámaik, melyből már az idei utolsó, a 89. is elkészült.
Az alapítás óta eltelt 24 év alatt a sok viszontagságot megélt kiadvány a jelentkező igényekre kissé megváltozott, de megmaradása bizonyítja életképességét. A Hevesi Műhely ma már kulturális és köznevelési, esztétikus megjelenésű folyóirat, bővült feladatkörrel és önkéntes szerkesztői gárdával, mely több mint egy évtizede gyűjteményes és önálló kötetekkel is megörvendezteti olvasóit.
A Heves történetét, és neves személyiségeit bemutató gyűjtemények után, a 9. kiadvány városunk sportéletének egyik meghatározó ágát önálló témaként dolgozta fel.
A kiadó, Fülöp Márta jó szívvel ajánlja ezt a könyvet elsősorban a kézilabdát szeretőknek a jelenben, de természetesen minden érdeklődőnek a jövőben.
A “Szemelvények a hevesi kézilabda történetéből” a Művelődési Központban vásárolható meg.