2024. November 27. Virgil napja

Magyar rekordok a kvangdzsui vizes világbajnokságon

0

Hosszú Katinka két, illetve Kapás Boglárka és Milák Kristóf egy-egy aranyérmének köszönhetően Magyarország a harmadik helyen végzett az úszó számok éremtáblázatán a kvangdzsui vizes világbajnokságon. Minden idők második legjobb szereplése volt a mostani, korábban soha nem szerzett ennyi magyar úszó aranyérmet egy vb-n. Minden számot figyelembe véve az ötödik helyet szerezte meg hazánk az éremtáblázaton. 

Egy év múlva kezdődik a 2020-as tokiói olimpia – 2020. július 24. és augusztus 9. között -, amely előtt mindenképpen jó jel a magyar csapat szereplése a kvangdzsui vizes világbajnokságon.

A magyar medencés úszók négy aranyérmet nyertek, ezzel minden idők második legeredményesebb világbajnoki szereplésével zártak. Az 50-es medencében rendezett eddigi világbajnokságokon összesen 32 aranyérmet szereztek a magyar úszók, a teljes vb-éremgyűjtemény pedig 78 darabból áll.

Hosszú Katinka két elsőségével, Milák Kristóf világcsúcsos győzelmével, valamint Kapás Boglárka fantasztikus sikerével a magyarok úszók az egyik legeredményesebb vb-jüket zárták. Ennél csak egy alkalommal gyűjtöttek be több elsőséget, 1991-ben Perth-ben Darnyi Tamás és Egerszegi Krisztina is két-két számban nyert, Rózsa Norbert pedig egy győzelemmel utazott haza.

Hazánk küldöttsége összesen öt érmet szerzett a dél-koreai viadalon, de a statisztikákba csak a medencés érmeket számolják bele, így Rasovszky Kristóf nyílt vízi 5 kilométeres aranyérmét nem veszik ide. (Pedig számunkra fontos, hiszen ez volt a magyar úszósport első nyílt vízi aranyérme.) De a magyar küldöttség a négy arannyal is az éremtáblázat 3. helyén zárt. Csak az Egyesült Államok és Ausztrália szerzett nálunk több első helyet. Az aranyérmet nyert csapatok közül a magyar az egyetlen, amelyik “csak” aranyat nyert.

Az úszó számok éremtáblázata

Helyezés Ország Aranyérem Ezüstérem Bronzérem
1. Egyesült Államok 13 7 5
2. Ausztrália 5 9 5
3. Magyarország 4 0 0
4. Oroszország 3 7 5
5. Olaszország 3 2 3

Teljes éremtáblázat

Helyezés Ország Aranyérem Ezüszérem Bronzérem
1. Kína 16 11 3
2. Egyesült Államok 14 11 10
3. Oroszország 12 11 7
4. Ausztrália 7 8 7
5. Magyarország 5 0 0
Forrás: m4sport.hu

Hozzászólások lezárva.