Az országban elsőként megyénkben alakult meg a Fejlesztéspolitikai Kerekasztal. A tanácsadó testület a sikeres, eredményes és összehangolt megyei fejlesztéspolitikát segíti – jelentett ki Nyitrai Zsolt Csepreghy Nándorral pénteken tartott egri sajtótájékoztatóján.
Azért alapítottuk meg az országban elsőként a Heves Megyei Fejlesztéspolitikai Kerekasztalt, mert szükség van egy olyan konzultációs, koordinációs, tanácsadó testületre, amely képviseli a megyei érdekeket, és a helyi gazdasági, civil szféra véleményét meghallgatva segíti az uniós fejlesztési források minél hatékonyabb elosztását – fogalmazott Nyitrai Zsolt, miniszteri biztos, Eger és térsége országgyűlési képviselője.
A kerekasztal tagjairól elmondta: olyan személyekről van szó, akik sokak érdekét, véleményét képviselik, és nemcsak a gazdasági szereplők, hanem a civil társadalom véleményét, javaslatait is tolmácsolják a kerekasztalnak.
Íme a Heves Megyei Fejlesztéspolitikai Kerekasztal tagjai:
- Ficzek László érseki helynök, Magyar Katolikus Egyház
- Habis László, Eger polgármestere
- Sveiczer Sándor, Heves város polgármestere
- Tóth József, Tiszanána polgármestere, a Fidesz frakcióvezetője(Heves Megyei Közgyűlés)
- Bánhidy Péter, a Heves Megyei Kereskedelmi Iparkamara elnöke
- Székely Zoltán, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Heves megyei szervezetének elnöke
- Liptai Kálmán, az Eszterházy Károly Főiskola rektora
- Soltész Gergő, az Eger Sikeréért Egyesület elnöke
- Harmati László, egri vállalkozó
- Pajtók Gábor, Heves megye kormánymegbízottja
- Horváth László, Gyöngyös és térsége országgyűlési képviselője
- Szabó Zsolt, Hatvan és térsége országgyűlési képviselője
- Nyitrai Zsolt, miniszteri biztos, Eger és térsége országgyűlési képviselője
- Szabó Róbert, a Heves Megyei Közgyűlés elnöke
- Oroján Sándor, a kerekasztal koordinátora
Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes elmondta: minden megyének ajánlja, hogy hozzon létre hasonló kezdeményezést, ezzel is segítve a kormányt, hogy minél igazságosabban és hatékonyabban eljuttathassa a fejlesztési forrásokat a helyi vállalkozásoknak.
Kiemelte: mivel kérdéses, hogy hazánk 2020 után jut-e még jelentős mértékű vissza nem térítendő uniós forráshoz, addig olyan helyzetbe kell hozni a magyar gazdaságot, amely több munkahelyet hoz létre, és az ország saját erejéből, teljesítményéből ér el gazdasági növekedést.
Forrás: Eger Hírek