2024. November 27. Virgil napja

Ötletből és látványból az idén sem volt hiány a Városi Jelmezversenyen

0

Február utolsó hétvégéjén több száz maskarába öltözött gyermek foglalta el a Művelődési Ház nagytermét és lépett látványos műsorszámokkal a színpadra. A több éves hagyománnyal rendelkező városi jelmezversenyen azok az iskolai csoportok és egyéni maskarások mutatkoztak be, akik saját intézményük farsangi bálján elnyerték a legötletesebb, legegyedibb, vagy egyéb leg-gel díjazott jelmez címét. A rendezvényt Sveiczer Sándor, Heves polgármestere is megtisztelte jelenlétével.

A közönség és diáktársaik előtt bemutatkozó csoportokat, és a legkisebb korosztályt is képviselő egyéni kosztümös versenyzőket egy hattagú zsűri értékelte: Szabó Imre Tiborné, a Hevesi József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója, Sándor Istvánné, a Körzeti Tagiskola tagintézmény-vezetője, Bódor Istvánné, a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola igazgatója, Varróné Ungvári Ágnes, a Heves Városi Óvodák és Bölcsőde Köznevelési Intézmény vezetője, Tóth Mariann, gravírozó és Gombos István, rajztanár.

A versenyre közel 300 gyermek nevezett, de a „szokásos” februári vírusos időszak közbeszólt, és két csoport nem tudott megjelenni.

A program a Körzeti Tagiskola 2. osztályosainak produkciójával kezdődött, akik Bárányfitnesz c. előadásukkal léptek színpadra. Őket Nagyné Szórád Katalin, Jekkel Veronika, Sárándiné Nagy Györgyi és Lászkáné Vona Krisztina készítették fel.

A Szent Gellért Iskola 3.a osztályának előadásában egy kis történetet láthattunk az Északi- és a Déli-sarkon élők találkozásáról, mely során az eszkimók meglepődve tapasztalták, hogy az Antarktisz pingvinjei fáznak és éheznek. Ezért hallal kínálták meg őket. A felkészítő Borbásné Nagy Tünde volt.

A Körzeti 3. osztályosai kétarcú emberekként léptek színpadra, bemutatva, hogy minden történetnek két oldala van, ahogyan minden embernek két arca. Az egyiket mutatja a világnak, a másikat elrejti legbelül. „Mindnyájunkban ott rejtőzik a jó és a rossz, a fény és a sötétség, a boldogság és a boldogtalanság. Ezek vagyunk mi, nők és férfiak.” A gyerekeket Marsiné Tóth Henrietta, Váradi Judit és Balázsné Magyar Szilvia készítették fel.

A Szent Gellért Katolikus Általános Iskola 3.b osztálya egy konyha-show-t varázsolt elénk, egy kis mese keretében: Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy kiskakas, aki a réten élt tyúk testvéreivel nagy boldogságban. Egy szép napon váratlan dolog történt. Ismeretlen emberek zavarták meg az életüket… Az osztály felkészítéséről Bolyhos Izabella és Ficsór Nikolett gondoskodtak.

A Körzeti Tagiskola 4. évfolyamaKismenőkként” pörgetett bennünket a 60-as évek Amerikájába Jámborné Molnár Zsuzsanna, Barna Andrea és Csintalanné Magyar Henrietta segítségével.

Az alsó tagozatos csoportok műsorát az egyéni jelmezesek felvonulása követte. A Kerekerdő és a Csoda-Vár óvodából érkező gyerekek, valamint pár alsós kedvenc mesefigurájának bőrébe bújva lehetett Malacka, papagáj, fekete macska, boszorkány, bohóc, hercegnő, tigris, vagy éppen Bogyó és Babóca.

Utánuk a felsősök foglalták el a színpadot és mutattak be igazán látványos és egyedi produkciókat.

A Körzeti 5. bései vidám kéményseprőkként hoztak – ha szerencsét ezúttal nem is, de – vidámságot a nézőknek. Jókedvűen táncoltak a háztetőkön, sőt az éjszakai szikrázó holdfényben még buliztak is egy nagyot Besenyeiné Lajer Ágnes közreműködésével.

A Szent Gellért 6. osztályosai a tengerek rettegett kalózaiként folytattak ádáz harcot a kincsek megszerzéséért. Azonban a fűszoknyás „hulala” táncosok túljárnak az eszükön, és megszerezték a kincses ládát. A felkészítő Szabadné Dudás Ildikó volt.

A Körzeti Tagiskola 6.b osztálya mindenkit visszarepített a ’80-as, ’90-es évek diszkóvilágába, és közösen élvezhettük a régi idők nagy slágereit, Sinkovics Orsolya tanárnővel együtt.

A Szent Gellért Katolikus Általános Iskola 8. osztálya időutazásba hívott minket. Felidézték a régi farsangi fellépéseiket, majd modern táncokkal a jövőbe kalauzoltak bennünket. Az ötletgazda nyolcadikosok segítője Abriháné Karniczki Csilla és Szőllősiné Rab Sarolta voltak.

Az időutazás után egy vadnyugati történettel lepett meg bennünket a Körzeti Tagiskola 7.b osztálya, melyben Piszkos Mary és bandája egy sikeres bankrablás után a tanyájukra tartottak ünnepelni, de a törvény emberei a nyomukban voltak…Felkészítő, és a banda lefülelője: Lassúné Tóth Krisztina.

A jelmezesek bemutatkozását a Körzeti Tagiskola diákjai zárták egy igazán forró kontinens felidézésével, ahol „…szóba se jöhet Skandinávia, csak a jó meleg Afrika, ahol fülledt az erotika…” Az általuk megjelenített struccok a szavannákon élő nagytestű madarak. Az utóbbi időben az emberi gondatlanság miatt sajnos sokuk élőhelyét elpusztították, de hála a 7.a osztálynak, néhány példányuk befogadásra került. Az UV fényes, ötletes műsorszám, melyben Dányi Márta segítette a gyerekeket, méltó befejezése volt a jelmezversenynek.

A szünetben, míg a zsűri tanakodott, a délután meglepetés vendégei, a Sky Dance Sportegyesület rockis lányai, a Super Tigers, a Törpillák, a Boszik és a Vadmacskák léptek porondra és szórakoztatták táncukkal a közönséget.

A zsűri egyhangú döntése szerint nem voltak helyezettek, hiszen minden csoport és egyéni jelmezes a maga nemében egyedülálló volt. Így mindenkit megilletett – az emléklapok mellett – egy-egy, a nap emlékét idéző ajándék, amiben nemcsak a gyerekek, de a felkészítő pedagógusok is részesültek.

Heves Város Önkormányzata tisztelettel köszöni az iskolák, szülők, gyermekek, valamint a zsűritagok részvételét, a felkészítő pedagógusok és a szervezők/segítők munkáját, a támogatók önzetlen hozzájárulásait, illetve a médiatámogatók – Heves Média Kft., HO TV, Hevesi Hírek, Hevesi Hírportál, HatvanOnline, FM7 Rádió, Rádió 1, HEOL – nagyvonalú promóciós felajánlásait!

Fotó: Hevesi Hírportál/Jakab Tibor

Hozzászólások lezárva.