A Benedek Elek Általános Iskola, Szakiskola és Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola – hagyományához híven – minden év szeptember utolsó hetében Benedek-hetet rendez az intézmény névadójának tiszteletére. Benedek Elek, a nagy mesemondó 1859. szeptember 30-án született. Születésnapjához igazodik a Népmese Napja, amelyet az ő emlékére tartanak országszerte és határainkon túl is.
Benedek Elek nagyságát, munkásságát programsorozat keretében méltattuk, melynek első napján nagyszerű táncház-élményhez juthatott az iskola apraja-nagyja. Szakképzett néptánctanár, Suhaj Zoltán a néptánc alaplépéseivel ismertette meg a gyerekeket. Igazi népzenére rophatták a táncot a jó hangulatú nebulók. A táncház-foglalkozás végét fergeteges össztánc zárta.
Másnap iskolánkba látogattak a Galagonya Bábszínház lelkes előadói. Az életre kelt bábok elhozták számunkra az örömteli nevetés és felszabadultság érzését. A szorgalmas és a rest lány tanulságos történetén keresztül valódi emberi értékek, tanulságok születtek a nézőközönség számára.
A következő napon Benedek Elek ismert meséiből – a mesecím alapján – mozaikképet készítettek a tanulócsoportok. A színes és finom műbőrdarabkákból pillanatok alatt kirajzolódtak a mesehősök, a mesehelyszínek. A szebbnél szebb alkotások a lamináló gépben kötöttek ki, és így iskolánk díszeiként emlékeztetnek intézményünk névadójára.
Benedek Elek életrajzi adatainak feldolgozásából, munkásságának lényeges adataiból az osztályok vetélkedőt szerveztek, melynek fő gondolata – a szövegértésen túl – a memóriafejlesztés volt. Az egyes tagozaton sikeres eredményt elért osztályok jutalomban részesültek.
A Benedek-hét zárásaként emlékműsorra került sor. A műsorban részt vettek az iskola alsós, felsős és szakiskolai tanulói. Megemlékeztünk a nagy mesemondó írói alakjáról, verssel köszöntöttük születése napját. Mesefilmet néztünk, majd kis elsőseink néptánc műsora maradandó élményt jelentett az egész közösség számára. Iskolánk énekkara gyönyörű népdalcsokorral koronázta meg az ünnepi hangulatot. Az emlékműsort követően iskolánk aulájában elhelyezésre került Benedek Elek mellszobra, majd a leleplezést követően ünnepélyes koszorúzásra került sor.
Kocsis Erika és Molnár Kálmánné