2024. November 27. Virgil napja

A legjobb innovációs teljesítményeket díjazták: kiemelt országos elismerésben részesült a Hevesgép

0
Elsősorban a gazdasági mutatók, az elért többleteredmény, többlet-árbevétel, illetve a társadalmi hasznosság alapján választották ki a legnagyobb jelentőségű tavalyi innovációkat.

A 2016. évi Magyar Innovációs Nagydíj, valamint további hat innovációs díj került átadásra a napokban az Országházban. A bírálóbizottság kiemelt elismerésben részesített több százmilliós többletbevételt elért innovációs teljesítményeket is. A Hevesgép Kft. nedves szemes termények magroppantás utáni silófóliába töltését megvalósító berendezés építése és hazai sorozatgyártása miatt kapott elismerést. A cég, Magyarország egyik legnagyobb mezőgazdasági gépgyára.

A tudósokból, elismert gazdasági szakemberekből álló bírálóbizottság, élén az Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökével, elsősorban a gazdasági mutatók az elért többleteredmény, többlet-árbevétel illetve a társadalmi hasznosság alapján választotta ki a legnagyobb jelentőségű tavalyi innovációkat. A 2016. évi Magyar Innovációs Nagydíjat a 77 Elektronika Műszeripari Kft. kapta. Innovációs díjban részesült az Innomed Medical Zrt., a Starschema Kft., a MAD WINE Kft., az MVM Paksi Atomerőmű Zrt., a Kompozitor Műanyagipari Fejlesztő Kft. és az AImotive Informatikai Kft.

A bírálóbizottság kiemelt elismerésben részesített több százmilliós többletbevételt elért innovációs teljesítményeket. A Hevesgép Kft. nedves szemes termények magroppantás utáni silófóliába töltését megvalósító berendezés építése és hazai sorozatgyártása miatt kapott elismerést. Emellett a Karsai Pécs Kft., a Magnus Aircraft Zrt., az Octo Pharma Kft., illetve az evopro Bus Kft. és Ikarus Egyedi Autóbusz Gyártó Kft. munkáját díjazták.

A XXV. Magyar Innovációs Nagydíj pályázati felhívásra az elmúlt évekhez képest kiemelkedően nagyszámú, összesen 38 pályamű érkezett be, amelyek közül a bírálóbizottság 32 innovációt ismert el sikeres, 2016-ban megvalósult teljesítményként. Ezek révén a megvalósító vállalkozások tavaly összesen több mint 21 milliárd Ft többlet árbevételt értek el (melynek jelentős hányada exportból származik) és közel 400 új munkahelyet hoztak létre. A megtakarítások, az árcsökkentő hatás, a környezeti terhelés csökkentése, stb. nyomán további több 10 milliárd Ft társadalmi haszon keletkezett. Mindez azt mutatja, hogy az elmúlt évben aktívabbá és jóval eredményesebbé váltak a vállalatok az innováció terén.

A HEVESGÉP BEMUTATÁSA:

A vállalat 1958-ban alakult, az akkori mezőgazdasági igényeinek megfelelő technikai háttér biztosítására.

1970-től gyárt mezőgazdasági gépeket, majd 1976-tól a nemzetközi integráció keretében európai piacra szállít termékeket nagy multinacionális (Claas, KUHN, Hesston….stb.) cégek részére.

1993-ban privatizációs folyamat során – mint jogutód- megalakult a Hevesgép Kft.

A cég, Magyarország egyik legnagyobb mezőgazdasági gépgyára, a technológiai hátterét a csúcstechnikát jelentő japán, svéd, német gyártmányú gépek biztosítják.

Legfontosabb termékeik a gabonatechnika gépek: tisztítók, szárítók, terménytároló silók, valamint az ezekhez kapcsolódó anyagmozgató gépek, acélszerkezeti felépítmények.

Terményszárítóik nemcsak hosszú élettartalmával, jó esztétikai megjelenésűek, hanem biztosítják a szárított termény hosszú ideig történő minőség megőrzési lehetőségeit a kíméletes relatíve alacsony hőfokú szárítási hőmérséklettel.

Fejlesztő munkáik eredménye a szakaszos szárítási mód mellett a folyamatos szárítási üzemű berendezések gyártása is. A folyamatos szárítók nagyobb teljesítménye lehetővé teszi a nagyobb gazdálkodó egységek kiszolgálását, növelve a vevői klientúrát.

Mind szakaszos, mind folyamatos üzemű szárítóval szerelt telepeket készítenek teljes gabonakezelés tisztítás, szárítás, tárolás területeire.

Telepeik számítógép felügyelettel dolgoznak és automatikus beavatkozásokat képesek végezni a termény minőség megóvása érdekében a hosszan tartó tárolás esetén is.

Ezek a gépek világviszonylatban is a legmagasabb műszaki színvonalat képviselik, hiszen ezek fejlesztése folyamatos. A magasan képzett mérnökök fejlesztő munkája, illetve a rendelkezésre álló kísérleti labor, a műszaki egyetem kutatási eredményei, garantálják a folyamatos műszaki színvonal emelését, a vevői igények maximális kielégítését.

Közös kooperációs együttműködés keretén belül több fejlett gyártástechnológiával és korszerű termékkel rendelkező nyugat-európai vállalatokkal állnak kapcsolatban MECMAR, FRAME, BÜHLER, CTB, … stb.

A fenti munkák elvégzéséhez gyártástechnológiai oldalról:

  • a legkorszerűbb vonalkódos számítógépes nyilvántartású raktárbázis,
  • valamint minden igényt kielégítő japán gyártmányú lemezmegmunkáló gépek (lézervágó, vízsugárvágó, lemezolló, élhajlító présgépek….stb)
  • korszerű hegesztő, festő, szerelő csarnok biztosítja mintegy 4 hektáros területen a vevői igények maradéktalan kiszolgálását.

A cég jelentős innovációs tevékenységet folytat a mezőgazdasági gépgyártás területén. Folyamatos fejlesztőmunkával igyekszik a felhasználói igények megjelenését megelőzve korszerű új műszaki megoldással segíteni a mezőgazdasági vállalkozókat.

Gyártmányaik sorában szerepelnek továbbá hagyományos mezőgazdasági gépek, mint például műtrágyaszóró, fűnyíró, gyümölcsös sor- és tőköz megmunkálók gépek.

A cég elkötelezettséget érez a minőségi termény tisztítás-, szárítás,- tárolás területén, mely szakmai tudást, tapasztalatot felhasználva fejleszti gépeit.

(Cégbemutató forrása: hevesgep.hu)

Hozzászólások lezárva.