Alig három hét múlva megérkezik a nagyszakállú, és már most azon gondolkozhatunk, mivel is lepjük meg a nevében a család apraját és nagyját, vagyis az örök gyerekeket. Mert – valljuk be -, legyünk akárhány évesek, szülők, vagy nagyszülők, szívesen bontogatjuk mi is azt a kis piros csomagot, hiszen ajándékot nemcsak adni, de kapni is jó!
Az üzletek polcain már jó ideje kelletik magukat a színes fóliába csomagolt mikulás, krampusz és egyéb csokoládéfigurák, cukorkák, hogy a bőség zavarával nehezítsék meg a döntést. Étcsoki legyen, vagy inkább tej? Töltött, vagy mégsem? Mi kerüljön hát a csomagba?
Az alábbi ötletek abban segítenek, hogy a csizmákba, ablakokba kerülő finomságok ne csak ízletesek, de egészségesek is legyenek:
Csokoládé
A csoki természetesen nélkülözhetetlen része a Mikulás csomagnak, mégiscsak ez a gyerekek – és a felnőttek – nagy kedvence. Ezzel az édességgel nincs is semmi baj, ha a jó minőségűek közül választunk, és nem a csokinak álcázott ét-, vagy tejbevonómasszából készült „vacakokat” vesszük meg.
Ha igazi, jó minőségű és finom csokit szeretnénk a Mikulás csomagba tenni, akkor keresgéljünk a valódi csokoládék között. Olvassuk el az összetevőket, és próbáljunk olyat választani, ami alapvetően kakaómasszát, kakaóvajat, cukrot és természetes vaníliát, de kevés adalékanyagot tartalmaz. Az étcsokoládéban rengeteg antioxidáns található, ami segít felvenni a küzdelmet a külső és belső hatások következtében keletkező szabadgyökökkel szemben. Természetesen a csokimikulás sem maradhat ki…
Friss gyümölcsök
A friss gyümölcs is fontos része a Mikulás csomagnak, főleg, ha egészséges ínyencségekkel szeretnénk megtölteni. Azonban ne a szokásos narancs, mandarin és banán kerüljenek bele, hiszen ezek a téli időszak egyébként is gyakran vásárolt csemegéi. Keressünk olyat, ami különleges, amihez csak ritkán jutunk hozzá: ilyen lehet a mangó, a licsi, gránátalma, vagy maracuja, kinek-kinek ízlése szerint.
Aszalt gyümölcsök
A friss, lédús gyümölcsök után az aszalt változatok a legjobb ásványi anyag, rost- és vitaminforrások, melyeket a gyerekek nagy szeretettel fogyasztanak, hiszen magas cukortartalmuk miatt igen édesek. Szilva, sárgabarack, vörösáfonya, meggy, papaya, mazsola, datolya, füge…Széles a paletta, bőven lehet válogatni, és gazdagítani a csomag tartalmát.
Olajos magvak
Héjas földimogyorót törni nem csupán jó szórakozás, de a benne lévő telítetlen zsírsavak mennyisége miatt egészségesebb is fogyasztani, mint a pörkölt változat. Tartalmazhat még a Mikulás puttonya diót, mogyorót, pisztáciát, mandulát, vagy kesudiót. Mindegyik gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban és magas a fehérjetartalmuk. (Aszalt gyümölcsök és olajos magvak helyett tehetünk a csomagba diákcsemegét is.)
Müzliszelet
Ma már müzliszeletből is nagyon sokfélével találkozhatunk az üzletek kínálatában. Válogathatunk a többféle ízesítésű csokis, joghurtos „talppal” ellátott, gyümölcsös, mogyorós, puffasztott zabból, vagy búzából készült nassolnivalók közül, de még jobb, ha mi magunk készítjük el otthon, ha van időnk, kedvünk és energiánk hozzá. (Az interneten böngészve biztosan találunk kedvünkre való receptet.)
Sós ropogtatnivalók
Bio köles- vagy kukoricagolyó, buláta – ha szereti a gyerek, ezek bármelyike jó választás lehet. Ha mégsem, akkor marad a ropi, vagy a perec. Talán ennyi még belefér…