” „A kötelező betelepítést nagyon aggályosnak tartom, mert nem beláthatók a következményei. Nincs biztosíték arra, hogy a legalapvetőbb emberi szükségletünk, a biztonságérzetünk nem kerül-e veszélybe. A gazdasági kihatásait sem lehet felbecsülni…” – Szabó Imre Tiborné intézményvezető
Mi, magyarok mindig népszavazáson döntöttünk a jövőnket érintő legfontosabb ügyekben. Így lesz ez október 2-án a kvótanépszavazáson is, melyet a magyar kormány kezdeményezett a kényszerbetelepítés ellen. Arra kértünk most néhány – elsősorban a közéletben aktívan tevékenykedő – helyi lakost, hogy mondják el véleményüket a referendumról.
Szabó Imre Tiborné intézményvezető (Hevesi József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Körzeti Tagiskolája) véleménye:
„A népszavazásra nem politikai kérdésként, sokkal inkább felelősségként tekintek. Nagykorú állampolgárként jog és kötelesség is egyben, függetlenül attól, hogyan vélekedünk az ott feltett kérdésről. A kötelező betelepítést nagyon aggályosnak tartom, mert nem beláthatók a következményei. Nincs biztosíték arra, hogy a legalapvetőbb emberi szükségletünk, a biztonságérzetünk nem kerül-e veszélybe. A gazdasági kihatásait sem lehet felbecsülni. Sajnos, Európa egységét már megrendítette a menekültáradat. Úgy gondolom, hogy a migráció nem biztosít megoldást néptömegek számára, hisz a többség továbbra is szegénységben, háborúban él. A bajba jutott népek vélhetően hozzánk hasonlóan békére és biztonságra vágynak saját hazájukban. Inkább ennek megteremtésében kellene segítenünk őket.”
A referendumra azért van szükség, mert Brüsszel elfogadott egy kvótacsomagot. Ennek alapján az Európába érkező bevándorlókat egy előre meghatározott kvóta alapján szétosztaná a tagállamok között, kötelező jelleggel.
Ez azt jelenti, hogy a jövőben, Brüsszelben döntenének arról, hogy hány bevándorlót telepítsenek Magyarországra.