A városban élő Simon Judit festményeiből és paverpol technikával készült alkotásaiból nyílt kiállítás Hevesen március 8-án. A Művelődési Központban látható “Tetten ért álmok” című tárlat a képzőművész több éves munkásságát mutatja be és április közepéig látható. A kiállítást dr. Lengyel Gyula erdőtelki római katolikus plébános, valamint Sveiczer Sándor polgármester nyitotta meg.
A művészet a tények helyett a valóságot mutatja meg. Van, aki hangjegyekkel, mások szavakkal, gondolatokkal, vagy éppen gránitba, kőbe, fába vésetten, s van aki ecsettel, színekkel, vagy éppen a jelen legújabb művészeti technikájával, a paverpol segítségével teszi ezt – hangzott el a plébános köszöntőjében.
“Bármelyik mód legyen is, a hangsúly: a másképpen és a valóság. Mindkettő rendeltetése az, hogy az embert kimozdítsa a tények sokszor lusta és hamis helyzetéből. Elhagyjuk a tények komor és becsapós hangulatát, és rácsodálkozunk, hogy a valóság milyen mély, milyen tiszta, és hogy azt mi alkotjuk. Induljunk a Simon Judit építette művészhídon, merjünk átkelni az általa lerakott pilléreken, higgyék el, megéri” – invitált dr. Lengyel Gyula.
Sveiczer Sándor, Heves polgármestere kiemelte, hogy több művészeti ág van jelen a kiállításon. A festmények mellett textilkompozíciók, kisplasztikák és rajzok is növelték a vizuális élményt.
“Jó alkalom ez a tárlat arra is, hogy nem csak a hevesiek, de a környékbeliek is összejöjjenek, és együtt tudják megélni, átélni a kiállítás nyújtotta élményt” – mondta a városvezető.
Simon Judit paverpol artist, mentor oktató és festő szerint a művészet fantasztikus dolog, ami – és ezt tapasztalatból tudja – sok mindenen átsegít.
“Ha az időm engedi, akkor szeretnék a jövőben élményfestést tartani. Igazi lélekemelő élmény az embernek, amikor egy saját kezével festett képpel hazamegy. Nagyon hiányzik a rohanó életünkből egy kicsit megpihenni, kikapcsolódni. Azt gondolom, egyre nagyobb igény van arra, hogy két-három órán át csak a magunk kedvére tegyünk valamit. Mindenkit arra ösztönzök, hogy alkosson. Teljesen mindegy, mit, mert mindig felemelő érzés az alkotás. Általa a szomorúság, a depresszió is elkerül bennünket – hangsúlyozta a képzőművész, aki az alkotásaiból több helyi intézménynek is adományozott.
A megnyitón közreműködtek a Zeneművészeti Tagintézmény pedagógusai és Krizsán Alexandra.
A tárlat április elejéig látogatható!
Fotók: Facebook/Simon Judit, Művelődési Központ