Neves szépítőktől figyelhették el a szakma fortélyait a fodrászok, kozmetikusok, kézápolók és körömkozmetikusok. A városunkban megrendezett Beauty Day-t a Heves Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara kézműipari tagozata szervezte meg Kalmárné Nagy Ildikó szakmai iránymutatása mellett, a technikai háttér kialakításában, valamint a rendezvény lebonyolításában a hevesi Művelődési Központ közreműködött. A rendezvény a szépségipar legújabb technikáit, trendjeit hozta el az érdeklődőknek március első vasárnapján.
“A művészetek közvetítésével látjuk, az ókortól napjainkig hogyan változtak az egyes korszakok szépségideáljai. Az utóbbi négy évtizedben már szépségiparról beszélhetünk, ami a tévéreklámok, az internet és a mobilkommunikáció révén berobbant a hétköznapjainkba. Az egyre rövidebb időközönként tapasztalható trendváltozások miatt újabb és újabb igényeket kell kielégíteni. Ez mindig új kihívások elé állítja a szépségipar résztvevőit. Az önök feladata ezt követni, és megoldani” – emelte ki a hevesi városvezető.
A rendezvény háziasszonya és szakmai szervezője, Kalmárné Nagy Ildikó aranykoszorús mesterfodrász elmondta, hogy Heves vármegyében évek óta nem volt ilyen nagyszabású, három szakmát érintő rendezvény, amiért köszönet illeti a kamarát.
A Beauty Day-t Katrics Krisztina, a HKIK kézműipari alelnöke nyitotta meg. Köszöntőjében kitért arra, hogy a rendezvény a magyar kormány és a kamara közötti megállapodás révén jöhetett létre, melynek célja a nehezebb helyzetű gazdasági térségek támogatásának és felzárkóztatásának elősegítése. A rendezvény létrejöttét biztosító forrás is ennek köszönhető – tette hozzá.
“A tanulás az a folyamat, amiben következtetéseket tudunk levonni az életünkben és vállalkozásunkban, hogy mi az, ami működőképes, és mit kell megváltoztatni. Utóbbihoz szükséges a reziliencia, azaz a rugalmas ellenállás képessége, hogy a sokkszerű külső hatásokhoz sikeresen alkalmazkodjunk, és vissza tudjuk állítani a megszokott komfortot, harmóniát az életünkben. Mindennek a kulcsa az adott helyzet megélése, és hogy tudunk-e nézőpontot váltani – emelte ki Katrics Krisztina.
Beszélt a kóklerekről, akiknek a jelenléte lehet jó és rossz hír is: “Az a vendég ugyanis, aki már befürdött egy kóklerrel, az hűséges lesz a jó szakemberhez, a profihoz. Szorosan fogja majd az üzlete kilincsét, s azt átadja a rokonainak, ismerőseinek. Így a kóklerek biztosítják a szakmailag jó üzleteknek a stabil vendégkört. Önök azért vannak itt, hogy képezzék magukat, és ez nagyon fontos lépés ebbe az irányba” – hangsúlyozta a megjelent szakembereknek.
Az egész napos rendezvényen egyszerre három helyszínen folytak a workshopok, melyeken egymást váltva tartottak a mesterek szakmai bemutatókat a nagy számban megjelent érdeklődőknek. A világ- és Európa-bajnoki érmes, sokszoros nemzetközi és magyar bajnok előadóktól tanácsokat is kérhettek a több mint 200 vállalkozást képviselő szakemberek.
Fotó: Jakab Tibor/Hevesi Hírportál