Tény, hogy a zöld színű zöldségek nagyon pozitívan hatnak az egészségünkre, hiszen számos, a szervezet számára nélkülözhetetlen tápanyagot tartalmaznak. Az alábbiakból megtudhatjuk, hogy miért részesítsük előnyben a zöld zöldségeket és fogyasszuk azokat rendszeresen, akár naponta többször is.
A zöld színű zöldségek nagyon sok tápanyagot tartalmaznak, ellenben kevés kalória van bennük, ezért ha fogyni szeretnénk, mindenképpen részesítsük előnyben ezeket a táplálékokat. Ezek a zöldségek rostokban is bővelkednek, amelyek szintén segítik a súlykontrollt, és még az emésztésnek is jót tesznek, illetve jelentősen lelassítják a cukrok felszívódását, megakadályozva a vércukorszint hirtelen megemelkedését.
A zöld zöldségek nagy mennyiségben tartalmaznak olyan tápanyagokat, mint a lutein és a zeaxantin, amelyek nagyon jót tesznek a szem egészségének, hiszen kiváló antioxidáns hatással rendelkeznek.
Milyen antioxidánsok vannak a zöld leveles zöldségekben? Ilyen például az A-vitamin, amely segít megnövelni a szervezet védekezőképességét a betegségekkel és a fertőzésekkel szemben. K-vitamint is tartalmaznak, amely felgyorsítja a szervezet gyógyulását. C-vitaminban is bővelkednek, amely jót tesz a bőrnek, és fokozza az immunitást. Olyan antioxidánst is tartalmaznak, amelyek megakadályozhatják a rákos sejtek létrejöttét.
A zöld zöldségek kiváló hordozói az ásványi anyagoknak, mint például a magnézium, amely nemcsak az izom-összehúzódásokat segíti, hanem az idegrendszeri problémákon is sokat tud javítani.
Ezek a zöldségek vasban is bővelkednek, amely a megfelelő oxigénszállítást biztosító vörösvértestek termelődését segíti elő a szervezetben. Ha nem szenvedünk vashiányban, akkor kevesebb az esély a vérszegénység kialakulására.
A zöld leveles zöldségek, mint a brokkoli, a zeller vagy a cukkini segítenek a szervezet lúgosításában, így különösen hasznosak lehetnek.
Ezek a zöldségek gazdag forrásai a B-vitaminoknak, amelyek nélkülözhetetlenek a jó anyagcseréhez, az állóképesség fenntartásához, a fáradtság leküzdéséhez, és még a cukorbetegség megelőzésében is nagy szerepet játszanak. Az anyagcserére gyakorolt pozitív hatásuk a magas rosttartalomnak és a bennük található vasnak köszönhető.