Március 25-én, szombaton este fél kilenc és fél tíz között lesz a Föld órája. Az egyre népszerűbb világméretű kezdeményezés – melyhez bárki csatlakozhat – jelképes tiltakozás a túlfogyasztás és az éghajlatváltozás ellen. Idén is új irányt vesz a Föld órája: mindenkit arra buzdít, hogy példát mutasson tetteivel, és ne csak ebben az egy órában, hanem mindennap a természet megóvásáért, a fenntartható életmódért. Egyre sürgetőbb a változtatás, az utóbbi évtized volt az eddigi legmelegebb a mérések kezdete, 140 év óta.
A Föld Napja Alapítvány oldalán további információk olvashatók arról, hogy mióta tart az akció, és hogy milyen eredményeket hozott az elmúlt években a világon és hazánkban.
A Föld óráján minden év márciusának utolsó szombatján este világszerte lekapcsolják egy órára a nélkülözhető világítást, és áramtalanítják az elektromos készülékeket. A Földnek szentelt 60 perc célja nemcsak az, hogy otthonainkban és városainkban szimbolikusan kialudjanak a fények, hanem hogy az emberiség tudatára ébredjen, hogy a fenntartható jövő megteremtése és bolygónk állapotának megóvása mindannyiunk felelőssége.
A WWF Magyarország a Föld órájára idén egy izgalmas feladattal készült: három kihívással, amelyekről hétről hétre lerántják a leplet! Csatlakozzunk és regisztráljunk a foldoraja.hu oldalán.
Az alapítvány bejegyzéséből az is kiderül, hogy a Föld órája akció az ausztrál WWF kezdeményezésére indult 2006-ban. Akkor Sydney-ben kapcsolták le a fényeket egy órára, hogy ezzel hívják fel a figyelmet a klímaváltozásra, 2007-ben pedig egy óra alatt már 10,2%-kal csökkent a fogyasztás csak ebben a városban.
2007 óta minden márciusban egy órára kialszik a díszvilágítás a világ legtöbb nagyvárosában. Néhány év leforgása alatt a Föld órája az ausztrál helyi akcióból világméretű, több milliárd embert mozgósító önkéntes mozgalommá nőtte ki magát, több száz ország, és számos híresség áll ki a WWF klímavédelmi törekvései mellett. 2008 óta Magyarországon is lekapcsolunk.
“Idén ne csak a 60 perces sötétségre mondjunk igent, hanem egy fenntartható életmód vállalására is!” – hívják fel a figyelmet.