A Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program a köznevelésben tanuló 7–11. évfolyamos diákok osztályközösségei számára kínál helyszíni, élményalapú tananyag-feldolgozási lehetőséget. Iskolánk két osztálya (a 9.b és a 10.b) ennek a programnak a keretében november 8-án Vizsolyban járt – számolt be a hevesi Eötvös József Református Oktatási Központ közösségi oldalán.
A Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program hivatalos weboldala az alábbiakban mutatta be a túra célját:
Vizsoly, református templom – Történelmi Emlékhely
A Vizsolyi Biblia, mint első anyanyelvi bibliafordításunk kiadási helyszíne, a reformáció korának, valamint az azt megelőző román-és gótikus stílusú középkori templomépítészetnek és freskókincseknek történelmi emlékhelye. Jelentősége, hogy a reformációt megelőző középkori keresztény magyar királyság korszakának egyházi világát és virágkorát is bemutatja, valamint a humanizmus és reformáció társadalmi átalakulását, valamint egyházi művelődését és bibliafordító, anyanyelvművelő szolgálatának hatástörténetét is átélhetővé teszi a tanulók számára. A kiadási munkafolyamatokat interaktívan bemutató reneszánsz könyvművesség hiánypótló betekintést enged a fiatalabb generációk számára a Guttenberg-Galaxisba.
A programot Strausz Erika igazgatóhelyettes szervezte, a tanulókat két tanárnő kísérte: Barcsik Tímea és Sebőkné Szegedi Tímea.
Forrás: Facebook, intezet.nori.gov.hu