beruházás kapcsán, melyről több pánikhangulatot keltő információ kapott szárnyra.
Szeretnénk eloszlatni a félelmeket, ezért – több napos előkészületet és felkészülést követően – egy nemzetközileg elismert szakértő bevonásával hiteles tájékoztatást nyújtunk pénteken 18 órakor a településünk jövője szempontjából jelentős gazdaságélénkítő beruházásról – olvasható Sveiczer Sándor polgármester közösségi oldalán, aki az ismeretterjesztő előadás házigazdája lesz.
korábbi adjunktusa, talajtisztítási üzletág szakértő, Nemzeti Akkreditációs Hatóság által akkreditált
EMAS hitelesítő (EMAS: Európai Unió környezetvédelmi vezetési és hitelesítési rendszere) tart
előadást az NMP oldószerről és újra-hasznosításáról.
Az N-metiltil-pirrolidont széles körben használják olyan iparágakban, mint a lítium akkumulátorok, az orvostudomány, a peszticidek, a pigmentek, a tisztítószerek, festékek és a szigetelőanyagok.
Az ipari / vegyipari / emberi tevékenység kockázatai
1. Mi a kockázat általános és műszaki értelemben.
2. Környezeti hatás, környezetszennyezés, veszélyes anyagok.
3. Mindennap környezetünkben lévő anyagok, példákkal, biztonságtechnikai adatlappal.
Fő veszélyességi összetevő jellemzése: háztartásvegyipari anyagok, kozmetikumom, festékek, kiskerti agrokemikáliák.
4. Az NMP jellemzői, története, felhasználása.
5. Az NMP gyártása, regenerálása.
6. NMP nem egyenlő akkumulátorgyártás!
7. Regenerálás; EU direktíva a „Körforgásos gazdaság”.
8. Az üzemeltető kötelessége, hatósági kontroll.
Dr. Biczó Imre PhD, rövid bemutatása, referenciamunkái:
A Budapesti Műszaki Egyetem Vegyészmérnöki Karán szerzett először (1982) BSc vegyészmérnök-élelmiszer-biotechnológia szakon, majd MSc vegyész-biológusmérnök diplomát, környezetvédelmi szakon 1984-ben, jeles eredménnyel.
Ezt követően először tanársegédként, majd adjunktusként oktatott és kutatott a BME Fizikai Intézetének Atomfizika Tanszékén, ahol alkalmazott fizikából 1993-ban doktorált, majd 1997-ben PhD tudományos fokozatot szerzett. 1991-től kezdődően a tanszék Környezettechnológiai Laboratóriumát vezette és fizika mellett környezetmérnöki tárgyat oktatott.
Különböző hazai és nemzetközi kutatási és oktatási programokban vett részt többek között a Bécsi Műegyetemmel, mintegy 12 francia egyetemmel, a svájci Balzers, a német Siemens és Hoechst cégekkel.
A Floridai Állami Egyetemmel alapított Center for Hungarian /American Environmental Research, Studies and Exchanges tagjaként alelnöke volt több jelentős, a floridai egyetemmel közösen szervezett és az amerikai Environmental Protection Agency által támogatott kelet-európai környezetvédelmi konferenciának Budapesten, Varsóban és Prágában.
E szervezet keretében vett részt a katonai bázisok talajszennyezésével és a leszereléssel kapcsolatos több NATO Tudományos Kutatás műhelymunkáiban.
Az egyetemi munkájával párhuzamosan egyik bevezetője volt az ISO 14000 Környezet Irányítási Rendszerek bevezetésének a TVK-nál, a Douwe-Egbertsnél, KALOPLASZTIK-nál, a Szegedi Önkormányzat Hulladékgazdálkodási Vállalatánál és több más hazai iparvállalatnál.
Az egyetemi kutatási – oktatási feladatok mellett volt alkalma bekapcsolódni a Leadership for Environment and Develpoment (LEAD) szervezet munkájába. Ennek keretében két évig több nemzetközi globalizációval és fenntarthatósággal kapcsolatos tréningeken vett részt, illetve esettanulmányon dolgozott, majd a 7. Cohort tagjaként sikeresen befejezve a szükséges tréningeket „LEAD Fellow”-vá választották.
1996-ban a Purdue University-n (USA) MSc fokozatot szerzett management tárgyból és ezzel párhuzamosan a francia Ecole Superieure de Commerce (Rouen) MBA fokozatát nyerte el.
Az üzleti diplomáinak megszerzése után a Műegyetemről a Rhone-Poulenc (későbbi nevén; RHODIA) francia vegyipari – gyógyszeripari – környezetvédelmi céghez ment dolgozni, ahol először a talaj-, talajvíztisztítással foglalkozó üzletágat vezette, majd a gyógyszeripari üzletág alapanyag kereskedelmi részlegét több közép-európai államra kiterjedő felelősséggel, mintegy 5 millió eurós forgalommal.
Üzleti tevékenységét egy másik, vegyipari alapanyag forgalmazással foglalkozó francia cégnél kereskedelmi igazgatóként folytatta 2004-től kezdődően a műanyag-, gumi-, festék-, élelmiszer-, és gyógyszeripar területén.
2007-ben visszatért a környezetvédelmi iparba, egy talajtisztítással, hulladékgazdálkodással, megújuló energiákkal foglalkozó 3 milliárd Ft forgalmú cég kereskedelmi igazgatójaként.
Biczó Imre 2008 októberében csatlakozott a Jövő Nemzedékek Országgyűlési Biztosának a hivatalához a Tudományos és Stratégiai Főosztály tudományos munkatársaként. Számos, a környezetvédelem szakterületet érintő üggyel és panasszal foglalkozott, mint például a szerencsi szalmaégető, a vörös iszap katasztrófa, regionális vízi közművek, hulladéklerakók, zajpanaszok, megújuló energiastratégia stb.
Ezt követően környezettechnológia tanácsadással foglakozott, jelentős részt vállalva 19 szennyvíztisztító technológiájának felülvizsgálatához kapcsolódó szennyvíziszapra alapozott biogáz üzemének ko-fermentációs másodnyersanyag ellátásának megtervezésében
A Nemzeti Környezetügyi Intézet főigazgatójaként irányította a Földművelésügyi Minisztérium környezetstratégiai, 12 vidéki irodával rendelkező háttérintézményét.
A Szent István Egyetemen tudományos főmunkatársként is oktatott.
Oktatási – kutatási tevékenységét 2016. áprilisától az Óbudai Egyetem Rejtő Környezetmérnöki Karán folytatta tudományos kutatóként, majd adjuntusként.
Tudományos tanácsadóként ipari veszélyes hulladékok ártalmatlanításával és Li-akkumulátorok újrahasznosítási technológiáinak vizsgálatával foglalkozik.
1995 óta folyamatosan végez környezetvédelmi tanácsadást KIR (ISO 14.000) rendszerek kiépítése és auditja területén, illetőleg 2017. szeptembere óta a Nemzeti Akkreditációs Hatóság által akkreditál EMAS hitelesítő.