Az EFOP-1.4.2-16-2016-00030 pályázat 100%-ban támogatott, összesen 499 808 704 Ft elnyert összeget jelentett Heves városnak és a környékbeli településeknek a gyermekszegénység és a tartós rászorultságban élők számának csökkentéséhez.
Magyarország a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek tekintetében a második legrosszabb mutatóval rendelkezik Európában. Heves járásban fennálló szegénység egyik legfőbb oka az alacsony jövedelem, amely összefüggésben van a munkanélküliséggel. A munkanélküliség legfőbb oka az alacsony képzettség, a képzetlen munkaerő. A Hevesi járás településeit rossz egészségügyi és mentális állapot jellemzi, ebből eredően a korai gyermekvállalás aránya növekvő tendenciát mutat. A társadalompolitikai megközelítésben a projekt legfőbb célja a gyermekszegénység csökkentése volt.
A program egy összefüggő célrendszeren alapult. A projekt stratégiai célja, hogy hozzájáruljon a Hevesi járásban fennálló gyermekszegénység visszaszorításához és megelőzéséhez; valamint a szegény családban élő gyermekek, a tartós rászorultságban élők számának és a társadalmi kirekesztődés veszélyének csökkentéséhez. A projekt megvalósítása során a térségben fennálló problémák csökkentése volt a cél. Az alacsony képzettség hosszú távú csökkentése, a hátrányos helyzetű gyerekek iskolai és iskolán kívüli képesség- és készségfejlesztése, a továbbtanulási arány növelése és a korai iskolaelhagyás csökkentése. Az egészségtudatos életmód elterjesztése a hátrányos helyzetű gyerekek és szüleik körében, melynek az egészségi állapot javítása, tinédzserszülések csökkentése, szenvedélybetegségek és egyéb devianciák csökkentése szintén célja volt.
Ezen célok és feladatok megvalósítását a Gyerekesély Iroda koordinálta. A projekt során Gyerekesély Bizottság működése jött létre, amely együttműködött a járás területén lévő önkormányzatokkal, a szakmaközi hálózat és a Gyerekesély Iroda által delegált ügyek, problémák megoldására tett javaslatokat. A program alatt lehetőség adódott családterápiára, melyet szakember tartott gyermekek és szüleik részére, szükségletek szerint vidéki településeken is. A projekt megvalósítása során félévente járási szintű Gyerekesély Szakmai Nap került megrendezésre szakmai előadók bevonásával. A programnak köszönhetően a magas szegénységi kockázatú településeken a családsegítők munkáját családmentorok segítették, főleg a 0-14 éves gyerekeket nevelő családok esetében családsegítő asszisztencia ellátásával. Prevenciós programok a járás területén hiányzó, helyi szükségletekre épülő speciális szolgáltatásokat biztosítják, mely csoportfoglalkozások keretein belül került megrendezésre. Mindezeken kívül, a program lehetőséget biztosított pályaválasztási tanácsadásra. A rászoruló gyerekek részére minden nyáron nyári
táboroztatás és családi hétvégi programok valósultak meg a járás területén az iskolai szünetekben szervezett szabadidős és fejlesztő programok keretében. Baba-mama klubfoglalkoztatás jött létre a 0-3 éves gyerekek és szüleik részére várandósság és egészségre nevelés témában. A projekt keretében működött a hevesi Csillagpont közösségi ház, a zaránki Ifipont és megnyitotta kapuit Erdőteleken a közösségi ház, amely helyszíneken a lakossági mosási, tisztálkodási és információs tevékenységeken túl napi szinten iskolai idő utáni gyermekfoglalkozások, tematikus programok, gyermekétkeztetés valósultak meg.
A program megvalósítása során kiemelt figyelem fordult az egyenlő bánásmód elveinek betartására, a hátrányos megkülönböztetés tilalmára, a nők és férfiak közti esélyegyenlőségre. Megvalósult cél volt a társadalmi kirekesztődés megakadályozása, a társadalmi befogadás előmozdítása és a hátrányos helyzetűek társadalmi integrációja.