Manapság számos szépségápolási trükk a TikTok által tesz szert világhírre. Nincs ez másként a legújabb DIY fogfehérítéssel sem, ami szakértők szerint azért annyira nem biztonságos, de mégsem ítélik el a módszert teljesen. A részletekről az alábbiakban olvashatunk.
A fogfehérítő eljárások rendkívül drágák, és valójában nem hoznak hosszú távú eredményeket. A közösségi médiában pedig vírusként terjednek a különféle házi praktikák, amiket jobb fenntartásokkal kezelni.
Nemrég a legnépszerűbb videós közösségi média oldalon Kristen Machado népszerű influenszer rántotta le a leplet hófehér mosolyának titkáról. Semmi extrán drága és különleges nincs a módszerében, csupán a felhasznált alapanyagok érdekes kombinációja váltott ki ellentmondásos reakciókat. A tiktoker ugyanis a szájvízhez szódabikarbónát kevert, majd a fertőtlenítő hatása miatt népszerű hidrogén-peroxidot is, és állítása szerint minden este ezzel az oldattal öblöget a szokásos fogmosást követően.
Íme a TikTok népszerű fogfehérítési módszeréről a fogorvosok véleménye:
„Amit ő hirdet, az a felületi szintű fogfehérítés, és bizony ezeknél érdemes óvatosan bánni az összetevők mennyiségével, és leginkább a házi fehérítés gyakoriságával“ – hívja fel Dr. Alex Rubinov fogorvos az interneten. „Ennek az oldatnak a savassága erodálhatja a zománcot, érzékenyebbé teheti a fogakat, amik végül sárgábbnak is lehetnek, azaz hosszútávon megtörténik az, ami épp kívánt hatás ellenkezője“ – hívja fel a figyelmet a szakértő, aki szerint semmiképp nem szabad, hogy a mindennapos szájápolási rutin részét képezze ez a megoldás.
„Heti egy alkalommal nem probléma, azonban semmiképp se csinálja senki minden nap, mert a keverékből származó sav irritálhatja az ínyt és a fogaidat. Ha valaki tartós és hosszú távú, ráadásul biztonságos fogfehérítő megoldást keres, akkor javaslom, keressen fel inkább egy fogászati rendelőt, ahol évente 1-2 alkalommal elvégzett kezelés által elérhető a kívánt eredmény“ – mondja.