A minőségi színházi előadások eljuttatásának missziója mellett a Déryné Program egyik kiemelt célja a közösségépítés. Több eredményes és hatékony lépés történt az elmúlt két évben ezen a területen. A tapasztalatokat összegezve ismerték fel a programot vezető szakemberek, hogy számos településen adódnak gondok a közönségszervezés, az előadások logisztikája, műsorterv készítés, valamint a technikai paraméterek pontos ismerete terén. A problémák megoldására és a jó gyakorlatok megosztására workshop jellegű, interaktív párbeszédre várták a partnereket. Első alkalommal városunk adott helyszínt a szakmai programnak, melyre április 24-én került sor.
“Mi nyitottak és motiváltak vagyunk arra, hogy minden támogatást megadjunk partnereinknek. Mindannyiunk közös célja az, hogy a rendelkezésünkre álló erőforrások hasznosulása minél hatékonyabban történjen, ezáltal egyre többen részesüljenek közvetlenül a Déryné Program által kínált színházi élményben. Mérhető visszaigazolást leginkább az előadások száma és a nézőszám mutat. Mivel az eredményeket közösen érjük el, ezekre a folyamatokra is közösségépítésként tekintünk” – emelte ki Kolti Helga projektmenedzser.
A fentiekre figyelemmel, a Déryné Program vezetése elhatározta, hogy kisebb csoportokban, workshop jelleggel, interaktív formában, párbeszédre invitálják a közművelődési szakembereket. Fél napot (négy óra) szánnak minden ilyen szakmai programra. Ezek az alkalmak remek lehetőséget biztosíthatnak arra, hogy megismerjék egy-egy helyszín speciális adottságait, felderítsék a fejlesztés lehetőségeit és megerősítsék az együttműködésben rejlő potenciált.