2024. November 30. András, Andor napja

Nem akármilyen műsor indult Heves vármegyében: itt a HenFlix TV (videóval)

0

Egy baromfiudvar élete csupa izgalom: van itt szerelem, intrika, komoly – akár még fejvesztéssel is járó – küzdelmek és persze sok-sok bicebócaság – a HenFlix TV ezzel a felültéssel jellemzi önmagát. Igen, jól sejtik, a YouTube-on élőben közvetített adásban egy tyúkudvar életét követhetjük 24 órában. Az elsőre kissé hajmeresztőnek tűnő ötlet mögött egy igencsak elgondolkodtató koncepció áll, mutatjuk a HenFlixet létrehozó Bárányfelhő-bodorító Egyesület elképzelését.

Elöljáróban leszögeznénk, aki nyitott szemmel jár, az könnyen felismerheti, hogy 2023-ban egy baromfiudvar élő közvetítése már korántsem annyira agyament dolog. Mostanra nemhogy kisvárosi környezetben, hanem már falun is egyre ritkábban hallhatunk kotkodácsolást. A mai tinik nyilván nem úgy látják a világot, mint a korábbi generáció, ettől függetlenül számukra is figyelemre méltó, akár még hasznos is lehet egy ehhez hasonló kezdeményezés. Más érvünk is van, erre már az alapítók hívták fel a figyelmünket.

Az elmúlt évek bebizonyították, hogy van létjogosultsága a vidéki háztáji gazdálkodásnak, mintakertek létesítésének. A klímaváltozás elleni küzdelemben is fontos szerepe lehet a növénytermesztés, állattenyésztés eme formájának, hiszen ezáltal csökkenthetjük karbonlábnyomunkat. A HenFlix projekt célja nem más, minthogy a látogatók kedvet kapjanak a tyúktartáshoz, de legalábbis másként tekintenek majd a tyúkokra, egyéb háztáji állatokra, a falusi életre. Emellett szeretnék felhívni a figyelmet a Bükki Nemzeti Park lábánál fekvő 390 fős Bátorra, a csatorna „főhadiszállására”.

Az egyesület rögtön két élő csatornával is készült, a fenti a tyúkudvarra fókuszál, az alant látható pedig a tyúkólban zajló eseményeket mutatja. Az adás 12 órás időtartamban visszatekerhető, rövid szemrevételezés után azt javasoljuk, főleg napközben érdemes szemmel követni a HenFlix TV-t.

További érdekesség, hogy a HenFlix első hónapjában néhány bejelentkezés is várható, a témák az alábbiak:

  • Február 22., szerda – Szirmay Katalin: Ej, mi az öko, tyúkanyó, kend?
  • Február 25., szombat, 15:00 – Bodó Boglárka: A kakas, mint szimbólum
  • Március 1., szerda, 15:00 – 15:00 Ficzere Mónika
  • Március 4., szombat – Gulyás Géza festőművész: Kakasfestés élőben
  • Március 5., vasárnap, 15:00 – Bodó Boglárka: Ab ovo usque ad mala = a tojástól az almáig, avagy ab ovo usque donec gallina = a tojástól a csirkéig. – Kultúrtörténeti “csirkés” érdekességek
  • Március 11., szombat, 11:00 – Bodó Boglárka: A tojás mint jelkép (a tojásfestés szimbolikája, a húsvéti tojást tojó nyúl és egyéb érdekességek)
  • Március 12., vasárnap, 11:00 – Botos Regina: Tyúkok készítése agyagból

A csatorna hivatalos oldalán ráadásul számos izgalmas cikk is olvasható a tyúktartásról, a tojásfogyasztás pozitív hatásairól, a baromfiudvar mindennapjairól, ennélfogva a HenFlix ismeretterjesztő szempontból is ajánlható.

Forrás: HenFlix.hu

Hozzászólások lezárva.