„Jó a Gazdagság, de jobb a Mesterség: mert ha a gazdagság elvész is, megmarad a Mesterség” – a régi mesterek jelmondatával 17 új mester és 5 koszorús mester avatása zárta a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara idei mesterképzéseit december 11-én, a Kékes Étterem báltermében Gyöngyösön. Ezúttal a múlt és a jelen is együtt ünnepelt, hiszen három aranykoszorús, és két ezüstkoszorús mester kapott oklevelet, valamint kilenc autószerelő, és nyolc autóelektronikai műszerész mester tett fogadalmat, s kapta meg mesterlevelét. Több évtizedes, kiváló szakmai munkája elismeréseként Kalmárné Nagy Ildikót aranykoszorús mesterré avatták.
Dr. Bánhidy Péter, a HKIK elnöke köszöntötte a mestereket, koszorús mestereket, elmondva, hogy a 30-20 éve a szakmájukban dolgozó mesterek kiemelkedő, évtizedekben mérhető erkölcsi és szakmai munkásságukkal, példamutató magatartásukkal, jellemükkel járultak hozzá a szűkebb és tágabb környezetünk és a magyar gazdaság fejlődéséhez, a tanulóképzéshez és a szakmai utánpótlás neveléséhez, saját maguk tudását is folyamatosan magas szinten fejlesztve. Példájuk az elkövetkezendő generációk számára a feddhetetlen és követendő szakmaiság megtestesülését jelenti.
Több mint három évtizedes munkásságáért aranykoszorús oklevelet vehetett át a hevesi Kalmárné Nagy Ildikó fodrász szakmában.
“Nagyon nagy megtiszteltetés ez a kitüntetés, hiszen a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a szakmai munkásságomat ismerte el ez által igen magas szinten, ahogyan az a nevében is benne van, aranykoszorús mester lettem! Már maga a mesterlevél megszerzése is egy kiemelkedő – mondhatni elit – szintet jelent a szakmában, a mostani díj pedig attól is több. Ez nagy dolog számomra, hiszen ezt a kitüntetést szakmai ajánlás alapján lehet megkapni. Úgy gondolom, hogy amit a hosszú évek alatt alázattal tettem, a sok eredményes versenyzés, a vállalkozásom immár 30 éves fennállása, a többi kolléga számára is példaértékű, emiatt is értékelték a munkámat.
Úgy érzem, az Aranykoszorús mesterfodrász cím a legnagyobb elismerés, a szakmám megkoronázása: mindent, amit lehet, elértem!
A legjobb döntést hoztam amikor a fodrász szakmát választottam!” – osztotta meg Kalmárné Nagy Ildikó az érzéseit, válaszolva arra a kérdésre, mit jelent neki ez a szakmai díj. Azt is hozzátette, hogy a megyében most egyedüliként kapta az elismerést.
Benedek Zsolt, a HKIK kézműipari alelnöke pohárköszöntőjében kiemelete, hogy a mesterek feladata a folytonos tanulás minden szakmában, a járműiparban pedig kiváltképp naprakésznek kell lenni az új technológiáik versenyében.