2025. February 24. Mátyás napja

Zenei Világnap – Negyedik alkalommal adták át a Wágner Betty-díjat

0

Batki László, a hevesi Zeneiskola egykori tanítványa, a Four Fathers, napjaink egyik legismertebb acapella énekegyüttesének a tagja kapta idén az önkormányzat által alapított Wágner Betty-díjat.

Sokéves hagyományt ápolva, a Zene Világnapjához kapcsolódva rendezte meg hangversenyét a hevesi Zeneiskola Tagintézmény október 8-án. A koncerten felhangzó művekkel azon kollégák előtt is tisztelegtek az intézmény pedagógusai és diákjai, akik már nem lehetnek közöttünk, de akiknek munkássága, emberi és szakmai értékei meghatározóak voltak az iskola életében.  A rendezvénynek már hosszú ideje egy különleges apropója is van, egykori növendékek vehetik át az önkormányzat által alapított Wágner Betty-díjat. 2021-ben Batki László részesülhetett az elismerésben.

Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa Yehudi Menuhin, elismert hegedűművész és karmester kezdeményezésére emelte október 1-jét a Zene Világnapja rangjára. Ezen a napon, akár művelői, akár „csupán” élvezői vagyunk ennek az adománynak, azokra gondolunk, akik belső igényük, természetes emberi vágyuk által énekelnek, muzsikálnak, vagy tanítanak.

A Művelődési Központban megrendezett program köszöntőjében Nagyné Gulyás Katalin tagintézmény-vezető emlékezett Wágner Erzsébetre, arra a Betty nénire, aki meghatározó személyisége volt az iskolának. Akinek vidámsága, örökös derűje, emberi magatartása, szakmai teljesítménye, az új feladatoknál megmutatkozó nyitottsága, hite mind-mind példaként állhat előttünk A műsorban felléptek a kisdiákok, akik ritmusgyakorlattal színesítették a műsort. A pedagógusok tolmácsolásában pedig több klasszikus zenedarab dallamjai csendültek föl.

A hangverseny zenei programját követően részesei lehettünk a 2018. szeptember 29-én Heves Város Önkormányzata alapított Wágner Betty-díj átadásának, melyet a Zeneiskola tantestületének javaslatára az idén Batki László, a Four Fathers énekegyüttes tagja vehetett át Kovács István alpolgármestertől és Balla Ildikótól, Betty lányától. Ezt követően a Four Fathers több műfajban kalandozó műsora örvendeztette meg a hallgatóságot.

“Nagyon vártuk már ezt a hangversenyt, hiszen oly régen léphettünk már a közönség elé. A Művelődési Központ megtelt nagyterme bizonyítja, hogy az itt és a környéken élőknek is igénye van a zenei programokra. Nagy örömünkre szolgált, hogy a rendezvényünkön fellépett a Four Fathers énekegyüttes, hiszen fantasztikus zenei élményt nyújtottak számunkra. Ez a lehetőség, az idei év Wágner Betty-díjjal elismert Batki László személyéhez kapcsolódik, aki tagja az együttesenek.

A díjátadásra, már negyedik alkalommal került sor, ezért mondhatjuk, hogy beépült intézményünk hagyományaiba. A Zeneiskola műsorában komolyzenei dallamok csendültek fel, melyeket a közönségünk sok tapssal köszönt meg. Közreműködtek az intézmény növendékei és tanárai.
Színes, változatos zenei élményekben volt részünk a hangversenyen, mely után lelkileg feltöltődve térhetett haza a közönség és a közreműködők is.
Köszönet támogatóinknak, akik hozzájárultak rendezvényünk sikeres, színvonalas lebonyolításához: Heves Város Önkormányzata, Heves Média Kft., Wágner Betty Alapítvány, Zenekultúra Fejlesztéséért Alapítvány, Tóth Tamás, Háger József, Báder Csaba. A gyönyörű dekoráció pedig Bárány Csilla tanárnő keze munkáját dícséri” – tájékoztatott a programról Nagyné Gulyás Katalin.

Az idei díjazott, Batki László nyolc évesen kezdte meg zenei tanulmányait a Hevesi Zeneiskolában. Wágner Betty szolfézs, Ferencz Sándor pedig zongora szakon pallérozta tudását hat éven át. Ezt követően a Kecskeméti Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában érettségizett zongora szakon, majd az első diplomáját a Debreceni Zeneművészeti Főiskolán szerezte meg zongoratanár-kamaraművészként. A diploma évében már a Debreceni Kodály Kórus tagjaként dolgozott, mint énekes, mígnem sikeresen felvételizett a Budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémiára, ahol énekes zongorakísérő-korrepetítor szakon megszerezte második diplomáját. A zeneakadémiai évek alatt már a Honvéd Férfikar állandó tagja, ahol nem csak énekesként, hanem éveken keresztül zongorakísérőként is dolgozott. Azóta is itt van állásban, és hat éve a kórus bariton szólamának vezetője.

Az 1995-ben megalakult Four Fathers énekegyüttes tagjaként a könnyűzene világában is számtalan sikeres fellépésen van túl, itthon Magyarországon és külföldön egyaránt.

Pályafutása alatt több rangos kitüntetésben részesült:

  • kórusénekesként kétszeres Bartók Béla-Pásztory Ditta díj (1994 és 1998)
  • a Magyar Rádió eMeRTon zenei díját kapta meg a Four Fathers énekegyüttessel (2000)
  • Magyar Örökség Díj a Honvéd Férfikar énekeseként (2013)
  • Magyar Bronz Érdemkereszt állami díjban részesült énekkari és szólamvezetői munkásságáért (2017)

Fotó: Hevesi Hírportál

Hozzászólások lezárva.