A közönség ízelítőt kapott a NeoFolk lüktető és érzelemgazdag világzenéjéből, mely néhol a Kárpát-medence, a Balkán, másutt a Közel-kelet vagy a nyugati régió zenei hagyományait idézi saját szerzemények, versmegzenésítések és népdalfeldolgozások virtuóz megszólaltásával.
A hevesi származású előadóművész Bonyár Judit és férje, Hűvösvölgyi Péter által 2005-ben Pécs városában alapított, eredetileg csak duóként induló formáció vasárnap este Franczia Dániellel együtt lépett színpadra városunkban és szerzett maradandó perceket a megjelenteknek, akik állva tapsolva köszönték meg az élményt.
“Zenénk olyan belső folyamat eredménye, amelyben szerves egészként, mintegy népdalként jön létre az új dal, néha szöveggel, mélyebb érzelmi tartalommal. Indíttatása az idők során idesodródott szerb, horvát, török, cigány, zsidó, székely és csángó népek, népcsoportok zenei örökségéből fakad, lelki vonzalomból, mely a változatosság szeretetén alapszik.. S hogy a dal és szöveg teljes egészet képezzen a meghangszerelt zenei környezettel, latin, tangó, dzsessz, és rock elemeket, ritmusokat is használtunk.
Fontosnak tartjuk az énekelt verses műfaj népszerűsítését, így koncertjeinken több Weöres Sándor vers és műfordítás megzenésítése is szerepel. Emellett csángó népdalfeldolgozás, Edith Piaf sanzon, tangó, és improvizatív dzsessz-kompozíciók is színesítik repertoárunkat. Színpadi hangzásunkat a különleges balkáni, arab és afrikai ütőhangszerek mellett a csellóra és akusztikus gitárokra, mandolinra alkalmazott digitális effektek teszik egyénivé, korszerűvé.
Hisszük, hogy a tradicionális zenék bátor újraértelmezése, a kifinomult és virtuóz hangszeres játék és főleg Judit kivételes énekesi kvalitása révén utat találhatunk – a dzsessz, világzene és népzenekedvelők mellett – a szélesebb közönséghez is” – olvasható a NeoFolk hitvallása a zenekar honlapján.
Fotó: Hevesi Hírportál/Jakab Tibor