2024. November 27. Virgil napja

Drámai tehetésggondozó pályázat a Körzetiben – Folytatódott a küllőcskék története

0

A Körzeti tehetségműhelyében a „Küllőcskék viadala„ címmel kelt életre a Nemzeti Tehetség Program keretében a küllőcsketrilógia harmadik része. A Hevesi Körzeti Általános Iskola 2019-ben sikeresen pályázott a Nemzeti Tehetség Program által kiírt, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által támogatott tehetséggondozó programok támogatását szolgáló pályázati kiírására. Ennek következtében 1.200.000 Ft vissza nem térítendő pályázati összegben részesült.

A 60 órás, tanórán kívüli, élmény- és alkotásközpontú, komplex tehetséggondozó program eredményeként született meg a Küllőcskék viadala című zenés, táncos mesejáték.

E legújabb tehetséggondozó program az előző évek programjaihoz szorosan kapcsolódik. 2015-ben a Körzeti Általános Iskola tehetségműhelyében keltek életre a küllőcskék. Kedves, képzeletbeli lények, akiknek a kalandjairól 2016-ben újság, 2017-ban mesekönyv, a következő két évben pedig mesejáték készült. 2018-ban nagy sikert aratott a Küllőcskék és a színtelen szivárvány című mesejáték. Hasonlóan jól sikerült 2019-ben a Küllőcskék és a bűvös pillangó című előadás. Az előadások sikerének köszönhetően a küllőcskék nevét ma már sokan ismerik a környéken. A küllőcskék kalandjai a Küllőcskék viadala címmel folytatódik. A program produktumaként megalkotott mesejáték előkészületei 2019 szeptemberében kezdődtek. A próbák színházi körülmények között zajlottak, az önkormányzat egész évben biztosította a Művelődési Központ használatát. 2020 júniusában a mesejáték bemutatója a járványhelyzet miatt elmaradt. A járványhelyzet függvényében 2021 júniusában remélhetően sor kerülhet a várva várt bemutatóra.

A mesejáték forgatókönyve a program kezdését megelőzően született. A projekt megvalósítása során a tehetségígéretek aktív részesei voltak a munkának. Feladatuk sokrétű volt: díszlet és jelmeztervezés, a tánckoreográfiák kidolgozásának segítése, a szerepek megformálása, a színpadkép kitalálása. A látvány, a színpadi mű megtervezése, megalkotása közös munka eredménye. A program eredményeként létrejött közel másfél órás mesejáték előadása túlmutat a hagyományos iskolai színjátszás keretein. Egyedi, gazdag jelmez, díszlet és látványelemek (fény- és hangtechnika, füstgép, fényeffektek, háttérvetítések) jellemzik a mesejátékot. A beszéd, a tánc, az ének és látvány együttes alkalmazása hatalmas esztétikai és emocionális élményt nyújt a szereplők, a felkészítők és remélhetőleg a majdani nézők számára egyaránt.

A program megvalósítása hozzájárult a tehetségműhelyben dolgozó gyerekek komplex képesség- és személyiségfejlesztéséhez. Együttesen több tehetségterületen fejlődtek, melynek fókuszában a szociális, az interperszonális, a szociális és a  kommunikációs képességek és a kreativitás állt.

A tehetséggondozó munka sikerességében a szülői háttérnek nagyon nagy szerepe van. A kialakított jó viszony mindvégig segítette, támogatta a műhelymunkát.

A pályázati forrás biztosította az előadáshoz szükséges jelmezeket és eszközöket, a tehetségek képességfejlesztéséhez szükséges szakmai anyagokat.

 

 

Hozzászólások lezárva.