„Heves Város Közszolgálatáért” kitüntető díjban részesült az óvodai nevelés szakterületén Slakta Ferencné a Kerekerdő Tagóvoda vezetője és óvodapedagógusa, az alapfokú oktatás 1-4. osztály szakterületén Kecskés Tamásné, a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda pedagógusa, az alapfokú oktatás 5-8. osztály szakterületén Dányi Márta, a Hevesi Körzeti Általános Iskola földrajz-testnevelés szakos tanára, valamint a középfokú oktatás szakterületén Kis Tamás, az EJROK matematika-fizika szakos tanára, tartósan magas színvonalon végzett munkájáért, kimagasló szakmai tevékenységéért. Az elismerést Szabó Zsolt országgyűlési képviselő és Sveiczer Sándor polgármester adta át az augusztus 20-i díszünnepségen.
Slakta Ferencné – 1981-ben kezdte óvónői pályafutását a Kerekerdő Tagóvodában, ahol jelenleg is neveli a kisgyermekeket. Szaktudása kiemelkedő, pedagógusi munkáját hivatásnak érzi, és negyven éves pályafutása során mindig képes volt a megújulásra.
2014-ben szakvizsgázott egyéni bánásmód és differenciálás területen, majd elvégezte az alapozó terápiát, mely módszer a gyermeki idegrendszer mozgásos-érzékszervi fejlesztését segíti. Évek óta nagy lelkesedéssel tart mozgásfejlesztő foglalkozásokat az óvodában, melyen a gyermekek örömmel vesznek részt.
2016-ban minősítő eljárásban vett részt, Pedagógus II. célfokozatba került. Munkájára az igényesség, a tudatosság és a felelősség jellemző. Meghatározó személyisége a nevelőtestületnek. A munkatársakkal megértő, toleráns, ötleteivel szívesen segíti mások munkáját, a gyermekekkel és családjaikkal szemben pedig empatikus magatartás tanúsít. Szakmai tudása, motiválási képessége, kitartása hozzájárult az óvoda színvonalas nevelői munkájához, és még ma is tagja az önértékelési csoportnak. A pályakezdő kollégákat mentor óvónőként segítette, mellyel hozzájárult a pedagógus utánpótlás neveléséhez.
Mindezen tulajdonságok alapján lett 2016-ban a Kerekerdő Tagóvoda Tagintézmény vezetője.
Kecskés Tamásné – Pályafutása alatt folyamatosan magas színvonalú, lelkiismeretes munkával biztosította tanítványai számára az alapkészségek elsajátítását, végezte az általános műveltség átadását, a tanulók személyiségének formálását.
Az eltelt évek alatt mit sem veszített lendületéből, kreativitásából, mellyel igyekszik megfelelni a megváltozott kor elvárásainak. Folyamatos önképzés, önvizsgálat jellemző munkájára. Következetes, ám egyben szeretetteljes pedagógiai tevékenységgel sikerül a kisgyermekeket beszoktatni az iskolába, megismertetni és elfogadtatni velük az iskolai rendet. Fáradhatatlanul szervezi a társadalmi és iskolai rendezvényeket, mindig kész a segítségnyújtásra. Nevelési-oktatási feladatainak megvalósításában legfontosabb szempont a gyermekek egyéni fejlődésének biztosítása, melyhez szívesen alkalmazza a modern pedagógia módszereit.
Szabadidős programokat szervez, intézményi versenyeket bonyolít le, iskolai és városi műsorokra készíti fel tanulóit. Szakmai vezetője volt az iskolai egészségfejlesztéshez kapcsolódó pályázatnak, mely óriási sikerrel zárult.
Precíz, pontos, igényes munkájával hamar elismertté vált a kollégák és a szülők körében. Így nem volt meglepő, hogy a 2016/17-es tanévtől munkaközösség-vezetőként az alsós pedagógus közösséget vezeti. Javaslataival segíti az intézmény fejlődését, melyben Ő a közösségi élet szervezője is. Rendkívüli empátiájával, kiváló szervezőkészségével sok kollégájának okozott feledhetetlen perceket a jubileumi ünnepségeken.
Dányi Márta – Pedagógusi pályáját 1983-ban képesítés nélküli tanítóként kezdte. 1989-ben testnevelés-földrajz szakos általános iskolai tanári végzettséget szerzett, az év augusztus 1-től a Körzeti Általános Iskola tanára. Munkáját felkészültség, alaposság, kreativitás és lelkiismeretesség jellemzi. Folyamatosan képezi magát, alapdiplomáján túl középiskolai testnevelő tanári, gyógy-testnevelő tanári szakképzettséggel rendelkezik. Szakvizsgázott pedagógus, kinek munkájában a gyermekek iránti szeretet és gondoskodás kellő szigorúsággal és következetességgel párosul.
Az iskola felsős munkaközösségének a vezetője és pályaválasztási felelőse. Sokoldalú személyiség, számos területen lehet számítani szakmai tudására.
2007-2015 között tagintézmény vezető-helyettesi feladatokat látott el, több évig volt az iskolai alapítvány kuratóriumának tagja. 2017-ben mesterpedagógusi minősítést kapott, mesterprogramja az iskolai NETFIT- méréséhez kapcsolódott.
A Heves Megyei Pedagógiai Szakszolgálat megbízásából a gyógytestnevelésre utalt tanulók fejlesztését látja el városi szinten. Életét a sport szeretete szövi át. Tanítványai kiemelkedő eredményeket értek el, atlétika és tornasportágban több országos helyezéssel büszkélkedhetnek.
2015 óta a Heves Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület Heves városi Diáksport bizottságnak elnöke. A Magyar Diáksport Szövetség által szervezett diákolimpiai versenyek városi fordulóinak állandó szervezője és irányítója.
Több mint három évtizedes kiemelkedő pedagógiai munkája, közéleti feladatvállalása, a sport területén végzett tehetséggondozó tevékenysége példaként állhat kollégái és minden ember előtt.
Kis Tamás – Tanári diplomáját 1997-ben szerezte meg matematika-fizika szakon, azóta tanít a hevesi EJROK-ban, illetve annak jogelőd intézményében, ahol ő maga is érettségizett.
Szakmailag nagyon jól felkészült tanítvány volt, így nagy örömmel fogadták őt kezdő pedagógusként is az iskolában.
Kiváló szakmai felkészültsége, a pálya iránti elhivatottsága az első percektől kezdve megmutatkozott. Maximális szakmai igényességgel tanítja a matematika és fizika tantárgyakat. Pedagógiai munkája során mindvégig szívügyének tekintette a tehetséggondozást. Ez nagyon sok tanórán kívüli felkészítést jelentett, melynek hatékonyságát jól tükrözik tanítványai versenyeredményei, akik számos kiemelkedő megyei és országos helyezést értek el. Tehetséggondozó munkájának egyik nagy eredménye az idei tanévben meghirdetett NUKI 3D innovációs versenyen való részvétel, melynek keretében két tanítványával elkészítettek egy interaktív atommag-fizikai oktatócsomagot.
Munkája során több elismerésben részesült, ezek közül talán a legnagyobb a „MOL MesterM” díj 2012-ben, melyet egykori tanítványai javaslatára nyert el. Az idei tanévben kiemelkedő tanári munkáinak elismeréseként megkapta a BME alapítványának „Pro Progressio” díjat. Fő szervezője az iskola által idei tanévben 7. alkalommal meghirdetett országos Földi János Természettudományos Versenynek. A református Pedagógiai Intézet felkérésére részt vett a tankönyvlistára felkerülő új fizika tankönyv kibővítésében, újraírásában. Két alkalommal publikált a Fizika Szemlében.
2004-ben fizika tanári szakvizsgát, az idei tanévben mesterpedagógus fokozatot szerzett. A tanításon kívül mindig lehet rá számítani iskolai rendezvények, vetélkedők szervezésében, sok ötlettel segíti ezek megvalósítását.