Húsvét előtt szereztek örömet az EFOP-1.4.2. projekt munkatársai hátrányos helyzetű hevesi családokban élő gyermekeknek. Bár az iskolák kapui zárva vannak, az otthoni tanuláshoz kilencvenhét diák írószer csomagját biztosította településünk önkormányzata a programnak köszönhetően.
Heves Város Önkormányzata még 2018-ban nyert közel 500 millió forint vissza nem térítendő támogatást az EFOP-1.4.2 „Integrált térségi gyermekprogramok a Hevesi Járásban” elnevezésű projekt megvalósítására, melynek célterülete a Hevesi járás 17 települése.
A négy és fél éves program célja, hogy hozzájáruljon a Hevesi járásban fennálló gyermekszegénység visszaszorításához és megelőzéséhez, valamint a szegény családban élő gyermekek, a tartós rászorultságban élők számának és a társadalmi kirekesztődés veszélyének csökkentéséhez. A projekt megvalósítása során kiemelt szerepet kap a térségben fennálló problémák enyhítése. Cél az alacsony képzettség hosszú távú csökkentése, a hátrányos helyzetű gyerekek iskolai és iskolán kívüli képesség- és készségfejlesztése, a továbbtanulási arány növelése és a korai iskolaelhagyás csökkentése. Az egészségtudatos életmód elterjesztése a hátrányos helyzetű gyerekek és szüleik körében, melynek az egészségi állapot javítása, a tinédzserszülések, szenvedélybetegségek és egyéb devianciák csökkentése a célja. A feladatok megvalósítását a Gyerekesély Iroda koordinálja. A projekt során létrejött egy Gyerekesély Bizottság, amely együttműködik a járás területén lévő önkormányzatokkal, és javaslatot tesz a szakmaközi hálózat és a Gyerekesély Iroda által delegált ügyek, problémák megoldására.
A program alatt lehetőség adódik családterápiára, melyet szakképzett pszichológus tart a gyerekek és szüleik részére. Félévente járási szintű Gyerekesély Szakmai Nap kerül megrendezésre szakmai előadók bevonásával. A programnak köszönhetően a magas szegénységi kockázatú településeken a családsegítők munkáját családmentorok segítik. Ártalomcsökkentő drogcsoport biztosítja a járás területén hiányzó, helyi szükségletekre épülő speciális szolgáltatásokat, mely heti egy alkalommal csoportfoglalkozások keretein belül kerül megrendezésre. Ezeken kívül a program lehetőséget biztosít lakhatási és pályaválasztási tanácsadásra. A rászoruló gyerekek részére minden nyáron nyári táboroztatás és családi hétvégi programok valósulnak meg a járás területén az iskolai szünetekben, szervezett szabadidős és fejlesztő programok keretében. Baba-mama klubfoglalkoztatás jön létre a 0-3 éves gyerekek és szüleik részére minden településen várandósság és egészségre nevelés témában.
A program megvalósítása során kiemelt figyelmet fordítanak az egyenlő bánásmód elveinek betartására, a hátrányos megkülönböztetés tilalmára, a nők és férfiak közti esélyegyenlőségre. Cél a társadalmi kirekesztődés megakadályozása, a társadalmi befogadás előmozdítása és a hátrányos helyzetűek társadalmi integrációja.