2024. November 27. Virgil napja

Dömötör Csaba: Országunk további gyarapodásának feltétele, hogy biztonságunkat megőrizzük

0

A mostani a legfontosabb európai parlamenti választás, hiszen május 26-án saját biztonságunkról, gyermekeink jövőjéről is döntünk.  Akarata ellenére egyetlen országnak se kelljen befogadnia bevándorlókat, el kell törölni a migránskártyát és a migránsvízumot, senki ne érkezhessen Európába ellenőrzés nélkül – emelte ki Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára, egyben miniszterhelyettes Hevesen tartott lakossági fórumán, amelyre a térség parlamenti képviselője, Szabó Zsolt meghívására érkezett. A vendégeket házigazdaként Sveiczer Sándor polgármester köszöntötte.

– A mai fórum témája az Európai Uniós választás, május 26-a, annak a tétje, és az, hogy meg tudjuk-e akadályozni, hogy Brüsszel bürokráciája érvényesüljön, illetve el tudjuk azt érni, hogy olyan képviselőket küldjünk a brüsszeli parlamentbe, akik Magyarország érdekeit képviselik.

Saját személyünket érintő tétje van a szavazásnak. A magyar kormány olyan lépéseket tett a lakosság érdekében, melyeket szeretnénk fenntartani: pl. a gyermekvállalás ösztönzése, családpolitika, a családok megélhetésének segítése, gazdasági előnyök létrehozása, az ország gazdaságának stabilizálására tett intézkedések. Számunkra a magyar családok a legfontosabbak, s mi magunk szeretnénk a saját sorsunkról dönteni – tájékoztatott Szabó Zsolt.

Egy olyan dolog van, amiért mindannyian nagyon aggódunk, ez pedig a családjaink biztonsága, békéje. Az, hogy a gyermekeinknek, unokáinknak legyen mit átadni. Legyen nekik is olyan hazájuk, otthonuk, mint nekünk itt, a Kárpát-medencében, és ezt meg kell tudnunk védeni – tette hozzá a képviselő.

Dömötör Csaba a Hevesen tartott lakossági fórum előtt újságíróknak nyilatkozva kiemelte: “Szabó Zsolt képviselő meghívására érkeztem a városba. Azért is örülök az ilyen meghívásoknak, mert én magam is Heves megyei vagyok, Gyöngyösön nőttem fel, és ez mindig kétszeres késztetés arra, hogy az ilyen kedves kérésnek eleget tegyek.

A képviselő úrral sokat küzdünk együtt a parlamentben, nagyon sok munkája van abban, hogy az ország ezen térsége komoly előrelépéseket tett az elmúlt időszakban, gondolok itt a munkahelyteremtésre, az ide érkező beruházásokra, az intézmények, utak megújulására.”

– A korábbi Európai Parlamenti választási kampányokban elsősorban gazdasági kérdésekről volt szó, arról, hogy a következő 5 évben kik képviseljenek bennünket. Most azonban egy olyan üggyel állunk szemben – a bevándorlás ügyével – amely nem csak az előttünk álló 5 évet, hanem az előttünk álló évtizedeket is befolyásolja. Ha most nem cselekszünk, vagy rosszul döntünk, akkor azt később már nagyon nehéz lesz visszafordítani, annak minden következményével együtt – mutatott rá az államtitkár.

Nem csak nálunk, hanem gyakorlatilag minden európai országban a bevándorlás a meghatározó téma, azért, mert minden lényeges kérdésben fontos. Ennek a témának van költségvetési oldala is: németországi számítások szerint nagyjából 700 ezer forintnak megfelelő összeget költenek havonta minden egyes bevándorlóra. Ha beszorozzuk ezt az ide érkezők számával, akkor könnyen belátható, hogy ez még egy Németország nagyságú gazdaságnak is óriási terhet jelent – húzta alá a miniszterhelyettes.

– Ha életbe lépnek azok a tervek, amiket mi vitatunk és szeretnénk, ha eltörölnék, akkor nem azon törnénk a fejünket, hogy hogyan lehetne béreket emelni, még több munkahelyet teremteni, vagy hogyan indítsunk új családtámogatási programokat. A további gazdasági gyarapodás első számú feltétele az, hogy a biztonságunkat meg tudjuk őrizni, ezt pedig most a bevándorlás fenyegeti.

Amennyiben visszatekintünk, s megnézzük, hogy mely pártoknak mi az álláspontja, hogyan szavaztak, mit mondtak az előző években, akkor azt kell, hogy mondjuk, ha valakinek fontos az ország biztonsága, a határok védelme, a bevándorlás elleni fellépés, akkor csak és kizárólag a kormánypárti politikusok. Különböző okokból, de az ellenzéki pártok mind-mind támadták a határzárat, támogatták a betelepítési kvótát, és számos más olyan brüsszeli programot, aminek a végeredménye az lenne, hogy ösztönöznék a további bevándorlást. Mi ezt elutasítjuk.

Jó dolog, ha a tagországok között van együttműködés, de ez nem jelentheti azt, hogy kivesznek jogokat a kezünkből, legkevésbé sem a bevándorlás ügyében. Ezért hirdetett meg Orbán Viktor miniszterelnök egy hétpontos cselekvési tervet, amelynek pontjai között szerepel, hogy a migráció kezelését át kell adni a nemzeti kormányoknak – hívta fel a figyelmet az államtitkár.

Majd a migráció eddigi hatásairól beszélt a kontinens közbiztonságát tekintve, hangsúlyozva, hogy bűnözők is érkezhettek a megkönnyített szabályok miatt.

– Mi sohasem állítottuk, hogy mindenki, aki ide jön, az terrorista. De attól még igaz, hogy nagyon sok szélsőséges és terrorista használta ki az uniós szabályozás kiskapuit. Ennek következményei vannak: az elmúlt években sokan haltak meg terrortámadásokban, több ezren sérültek meg, s jelentősen megnőtt a nők elleni erőszakos akciók száma –világította meg Dömötör Csaba.

Felidézte: néhány elmaradottabb migrációbázisként szolgáló térségben a közeli jövőben csak a népességnövekedés önmagában akkora lesz, mint az Európai Unió lakosságszáma, ezt tetézi a növekvő vízhiány is majd a problémás térségekben.

– Ez a népességtömeg el fog indulni valamilyen irányba. A felmérések az mutatják, hogy a lemaradó térségekből az elvándorlási hajlam óriási. Míg a világ más térségei bezárkóznak, Európa kinyitotta kapuit – hangoztatta az államtitkár.

Emlékeztetett, a kormány nem vitatja, hogy vannak a világnak problémás térségei. Ám hazánk azt a gyakorlatot folytatja és hirdeti, hogy a bajba jutott emberek eredeti lakóhelyére kell vinni segítséget, s nem Európába hozni a problémát. Kifejtette, a világon 245 millió embert üldöznek ma keresztény hite miatt, csak 2018-ban 4000 főt öltek meg közülük – nyomatékosította Dömötör Csaba.

Szeretnénk, ha Európa képes lenne a megújulásra, képes lenne az irányváltásra, ha arra szükség van. Szeretnénk, ha Európa továbbra is a világ egyik legjobb helye lenne, benne Magyarországgal. Akkor lehet magasan tartani az EU-tagság támogatottságát, ha sikerül őszintén beszélni az Európát érintő problémákról – vont mérleget a politikus, szorgalmazva, hogy május 26-án minél többen éljenek szavazati lehetőségekkel a bevándorláspárti brüsszeli vezetés leváltása érdekében.

Dömötör Csaba – miután emlékeztette hallgatóságát, hogy gyöngyösi kötődésűként mindig otthon érzi magát a megyében – Hevesen részletesen beszélt a kormány családvédelmi akciótervének főbb pontjairól is, így a csok-ról és többek között a nagyszülői gyedről.

Fotók: Jakab Tibor/Hevesi Hírportál

Hozzászólások lezárva.