Az idei megyei Prima-díjátadó ünnepségen nyolc jelölt – Nagyné Gulyás Katalin pedagógus, Pilisy Csenge rádiós újságíró, sajtóreferens, a Maklári Bosch Kötélugró Klub, az Eventus Üzleti, Művészeti Középiskola, az Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, dr. Gulyás Zoltán onkológus főorvos, a Vidróczki Néptáncegyüttes, Katrics Krisztina divattervező és a Heves megyei Népművészeti Egyesület – közül hárman vehettek át Prima-díjat.
Az egri Líceumban megrendezett gálaesten elismerést kapott Pilisy Csenge, dr. Gulyás Zoltán, s a Vidróczki Néptáncegyüttes, s megtudtuk azt is, hogy kik nyerték el idén az Év Vállalkozója elismerést megyénkből.
Az év végének közeledtével minden esztendőben, a vállalkozói közösség összefogásával és támogatásával kitüntetéseket adnak át hazánk, azon belül megyénk kiemelkedő személyiségei és közösségei számára. A Prima-díj célja, hogy elismerje, s megköszönje mindazok munkáját, akik kiemelkedő szakmai tudásuk, teljesítményük révén sokat tettek az ország, a megye, a térség fejlődéséért, elismertségéért.
Forrás: Facebook/VOSZ Heves megye Prima Díj
Nagyné Gulyás Katalin szerkesztőségünk kérdésére válaszolva kiemelte: hatalmas megtiszteltetés számomra a Heves Megyei Príma Díjra való jelölés, amellyel kapcsolatban szeretnék néhány gondolatot megosztani a kedves Olvasóval „Életem során mindig arra törekedtem, hogy a környezetemben élő embertársaim közül is minél többen ismerjék meg az alkotói munka igaz örömét, mely nemcsak annak szerez örömet, aki műveli, aki átadja, elvégezte, hanem az egész társadalomnak is. S a legfelemelőbb érzés az, hogy tehetek valamit azért, hogy utódaink kiegyensúlyozottabb, harmonikusabb, békés és boldog világban élhessenek.
Demján Sándor 2003-ban indította útjára a Prima Primissima mozgalmat, ami egy évvel később Junior Prima-díjakkal, majd újabb egy esztendő elteltével a megyei Prima-díjak rendszerével egészült ki – mutatott rá köszöntőjében Báry Péter, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Heves megyei Szervezetének elnöke.
– Demján Sándor halálával idén hatalmas veszteség ért minket. Ez a rendezvény az ünneplés mellett megemlékezés is –tette hozzá.
Elmondta, hogy a megyei rendezvényeket az az igény hívta életre, hogy szűkebb pátriánkban is módunk legyen elismerni azokat a vállalkozókat, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a mögöttünk hagyott hónapokban.
– Heves megye az elsők között csatlakozott a nemes kezdeményezéshez. Az elmúlt időben mindig méltó kezekbe kerültek a megyei Prima-díjak – hangsúlyozta.
A megyei Prima-díj a megye kulturális élete iránt elkötelezett vállalkozók, vállalkozások által biztosított pénzdíjazással jár. A Prima-díjak kiosztása után az eseményt ünnepélyes pohárköszöntő, majd gálavacsora zárta.
A Megyei Év Vállalkozói
Báry Péter, a VOSZ Heves megyei Szervezetének elnöke és Perlusz László a VOSZ főtitkára átadta a díjakat a nyolc Megyei Év Vállalkozójának. Elismerést kapott Juhász László, a Heves-Meat Product Kft., Forgács Gergely, a Tripla-M-Tak Kft., Micski Marianna, a Top Star Kft., Kun Frigyes, a Vitál-Fitt Kft., Oláh Győző, az Olva Kft., Tóth Máté, a Shick-R Kft., Orbán Tamás, a Korrekt Trio 97 Kft. és Stefán István, a Berg System Nyílászáró Gyártó és Kereskedelmi Kft. ügyvezetője.
Az ünnepi eseményen jelentették be, hogy ezúttal Uti Csaba Mihályt, a KMKK Középkelet-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. vezérigazgatóját és Szekrényes Tamást, a Szekrényes és Társa Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. ügyvezető igazgatóját terjesztették fel az országos elismerésre.
Nagyné Gulyás Katalin zeneiskolai tanár, tagintézmény-vezető Hevesen született. (A zenéhez való kötődésének egy érdekes, kedves momentuma, hogy a születési évében alapították meg a Hevesi Zeneiskolát).
A zenei képzése már 3 éves korában megkezdődött a zeneóvodai foglalkozásokon. Az általános iskolai tanulmányait követően zeneművészeti középiskolában tanult tovább, majd innen egyenes út vezetett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolára. A diplomáját zeneiskolai szolfézstanár és zeneiskolai zeneelmélet-tanár szakon szerezte.
Diplomája megszerzését követően több lehetőség közül a szülővárosát, Hevest választotta. Ezt a döntését sohasem bánta meg. 1986 óta tanít a hevesi Zeneiskolában, kezdetben hegedűt és szolfézst, majd szolfézst tanított. 1986 óta folyamatosan, megszakítás nélkül tanít a Hevesi Zeneiskolában. Az intézménynek 2009 óta vezetője. A 32 éves tanári pályafutása során 1000-nél több gyermekkel szerettette meg a zenét, tanította „a muzsika hangjait”.
A városhoz való ragaszkodásának bizonyítéka, hogy diákévei alatt minden hétvégén hazatért, a Hevesi Kamarazenekar próbáira, hogy együtt zenélhessen volt tanáraival. Ennek a zenekarnak később koncertmestere lett. A Hevesi Kamarazenekarral és a zeneiskola-zenetanári együttesével rendszeresen szerepelt, szerepel városi és térségi rendezvényeken.
Számára mindig természetes volt, hogy olyan munkakört tölt be, ahol nincs munkaidő. A tehetséggondozás területén is kiemelkedő a munkája. Volt tanítványai szeretettel emlékeznek az élvezetes óráira. A tanítás mellett a szabadidő, az esték a hétvégék sokszor gyakorlással, próbákkal, felkészítésekkel, szereplésekkel, szervezéssel telnek. Rendszeresen fellép ma is a város, a térség számos rendezvényén, hegedül, énekel, vagy éppen vezényel. A Zeneiskola több hagyományteremtő programjának ötletgazdája, szervezője, rendezője. 2016-ban végezte el a BME közoktatás vezető szakát. Harmonikus egyénisége és segítőkészsége miatt kollégái egy emberként állnak mögötte.
2015-ben Heves Város Közszolgálatáért kitüntető címet kapott, oktatás-nevelés kategóriában.
Fotó: Huszár Márk