Szeptember elején indult el az 1,072 milliárd forint összegű fejlesztés, amely révén a városi szennyvíztisztító telepen új, korszerű szennyvíz-tisztítási technológia létesül. A fejlesztés révén bővül a tisztítómű kapacitása, javulnak a kibocsátott tisztított szennyvíz paraméterei és hatékonyabb lesz az energiafelhasználás. A beruházást a város önkormányzata 100%-ban EU-s környezetvédelmi támogatásból valósítja meg.
A közel 3 éves előkészítés után azt gondoltuk, hogy minden akadály elhárult a fejlesztés megvalósítása előtt, de akkor jöttek a szarmaták!
Az építési munkálatok megkezdésének első hetében az új tisztítómű helyén régészeti objektumok kerültek elő, ezért a hatályos jogszabályoknak megfelelően – a munka leállítását követően – elindult a régészeti feltárás. A régészeti feltárás során 24 db régészeti objektum került azonosításra, amelyekben volt két cölöpház, gabona tárolására szolgáló tároló-gödrök és egy emberi csontokat tartalmazó gödör. Az egyik ház közepén egy ciszterna, vagy kút helyezkedett el. A kutatás során kerámiatöredékek, állatcsontok, kövek és pár fémlelet került elő. Az előkerült tárgyak, leletek „keletkezése” római császárkori időkre utal ( i.u. 1-5. század), amikor is szarmata törzsek éltek a régióban.
A gyors és szakszerű kutatás után az építési munkálatok újraindultak, és a kivitelező szerint a beruházás befejezését követően, a jövő év második felében elindul a próbaüzem, ahogy a szerződésben az rögzítésre került.