Lassú Imre 1944. augusztus 9-én, Karácsondon született. A népművészettel már gyermekkorában, a nagyszüleinél kapcsolatban került, megcsodálva a padlás rejtekében felfedezett régi cserépedényeket. Az Egri Tanárképző Főiskola elvégzése után Átányba került tanítani, ahol a gyűjtött néprajzi tárgyakat sokszor le is rajzolták. Szakköri foglalkozásokon sokszor rajzoltak régi házakat és ház-oromdíszeket. 1979-ben került Hevesre dolgozni.
A képzőművészeti szakkör vezetését az Úttörőházban folytatta. 1980-ban a tokaji művésztelepen ismerkedett meg a fazekassággal, a cserépedények készítésével. Minden évben megjelent munkáival a népművészeti vásárokon, rendszeresen tartott mesterség-bemutatót a Budai Várban a Mesterségek ünnepén.
Egyéni és közös kiállításai voltak a megye több településén, Budapesten, Tokajban, Zsámbékon, Mezőkövesden és Jászapátiban. A Heves Megyei Népművészeti Egyesület vezetőségi tagjaként tevékenykedett. Jellemzően áttört falitálakat, szilkéket, korsókat, mézesedényeket, kantákat, talpas, gyümölcstálakat, tejesfazekakat készít. Különösen az áttöréses munkáknál törekszik saját stílusának kialakítására.
Több mint egy évtizeden át vezetett munkahelyén, a Kempelen Farkas Általános Iskolában kerámia szakkört, több tanítványa végzett fazekas iskolát. 1989-ben a Megyei Művelődési Központ alkotói díját, 1991-ben a Pro Renovanda Cultura Hungariae Népművészetért Alapítvány alkotói díját nyerte el alkotásaival. A Fazekas Népi Iparművész címet 2002-ben kapta meg. 2004-ben Heves Városa „Pro Urbe Heves”-díjjal tüntette ki a népi iparművészet terén végzett kiemelkedő tevékenységéért, mellyel hozzájárult a város hírnevének öregbítéséhez.