Másodszor nyerte el az „Év Műhelye” kitüntető díjat a Csillagvirág Népművészeti Egyesület a Mesterségek Ünnepén.
E rendezvény kiemelkedő színtere az egyesület bemutatkozásának. A mesterek ismertetik az alkotóközösségeikben folyó alkotótevékenységet.
A hevesi egyesület 2012-ben kapta első elismerését, akkor a szövő- és hímzőműhely munkáját értékelték a szakbizottságok. Utána a gyermekeknek szervezett játszóház került a középpontba, idén az eredeti díszítőmotívumok újragondolásáról, a palóc aratómenetről meséltek.
A Csillagvirág Népművészeti Egyesület 2004-ben alakult. Legfőbb célja, hogy a tárgyformáló népművészet és kézművesség hagyományait felgyűjtsék és ápolják, valamint a mai kornak megfelelő feldolgozású népi iparművészeti alkotásokat hozzanak létre. Mindezekkel összhangban közvetlenül a hevesi, bodonyi, recski és mátraderecskei alkotóközösségek évtizedes értékőrző és értékteremtő munkáját támogatják.
A népművészeti hagyományok megismertetését, feldolgozását és terjesztését kiállítások, helyi, országos és nemzetközi pályázatok és szakmai fórumok, alkotó- és tanfolyamok szervezésével segítik.
Kiemelt figyelmet fordítanak településünk környezeti és szellemi, művészeti értékeinek, hagyományainak feltárására, megismertetésére, a helyi művelődési szokások gondozására és gazdagítására.
Az egyesület szakmai bemutatókat és előadásokat vállal a helyi és országos kulturális rendezvényeken. Együttműködik más alkotóközösségekkel és szövőműhelyekkel, amely keretében konzultációkat és szakmai találkozókat szerveznek.
Fontos feladatnak tekintik a kézműves szakiskolák szakmai munkájának a segítését, részükre szakmai gyakorlat biztosítását.
Az Egyesület taglétszáma 61 fő. Az aktív alkotók elsősorban az új alkotások tervezésével és életre hívásával segítik a palóc hagyományok megőrzését.
Tagjai részt vesznek a rendezvények megtervezésében és sikeres lebonyolításában, valamint a vállalt feladatok (gyűjteményanyag gondozása, folyamatos mesterség-bemutatók és tárlatvezetés a látogatók számára) teljesítésében.
Kiemelt rendezvények, amelyek szervezésében részt vettek:
– Palóc Párnafesztivál Mátraderecskén
– Bodonyi Pokrócfesztivál
– Nemzetközi Szőtteskonferencia, Heves
– Hagyományőrző Nap a hevesi Radics Udvarban
2009-ben az Oktatási és Kulturális Minisztérium támogatásával kiadták a Palócföldi termékek katalógusát, amely az alkotók zsűrizett alkotásainak gazdag választékát mutatja be.