A 2008-as orosz-grúz háborúval nem foglalkoztak, a Krím-félsziget elesésén is hamar túlléptek, ám Oroszország nem állt le és megtámadta Ukrajnát. Sir Richard Shirreff, a NATO nyugalmazott tábornoka több évtizedes katonai tapasztalat alapján azt mondja, hogy a Baltikum lehet a következő, ha a vezető hatalmak nem tesznek semmit sem. A 2017–es év lehet a döntő azzal kapcsolatban, hogy lesz-e háború Oroszországgal.
Sophie Kinsella tovább görgeti boltkórosának a történetét. Eljött az esküvő ideje, ám Becky nem tud dönteni, hogy a Plaza Hoteles fényűző ceremónia, vagy a londoni kertvárosos lagzi a jó választás. Menekvés nincs, csak tortakóstolás, pezsgőzés, ruhapróbálás és megannyi kétség az esküvővel és a házas élettel kapcsolatban.
John M. Gottmantól A jól működő házasság 7 alapelve 17 éve jelent meg és azóta bestseller lett. Az átdolgozott kiadásba belekerültek az újabb kutatások eredményei, az új tesztekkel és feladatokkal pedig még jobban fel tudjuk mérni párkapcsolatunk állapotát.
A kiemelkedően eredményes emberek 7 szokása Dr. Stephen R. Covey-tól 25 éves jubileumát ünnepli. Covey mesterműve befolyásolta az emberek gondolkodásmódját, nyomott hagyott a kultúrán és remélhetőleg még 25 évig erőt, bátorítást kaphatunk tőle.
Illéában párválasztót rendeznek. Eadlyn 35 udvarló közül választhatja ki a számára tökéletes fiatalembert. Ő ebben és a szüleihez hasonló tündérmesébe illő életben nem hisz, ám a magány sem tűnik jó megoldásnak, élete legfontosabb döntése viszont közeleg.
Szabó Magda csavart egyet a Római Birodalom eredetmítoszán. Aeneas helyett annak feleségét, Cresuát tette meg cselekményének főszereplőjévé. A pillanatban főhősnőnk férfiként történelmet ír, bejárja a világot, halhatatlan félistenként sok mindent megél, csak a szerelmet nem.
Veronica Roth a Beavatott-sorozattal egyszer már bizonyított, most itt van tőle az Árnyak és Jelek. Egy árammal teli galaxisban mindenki képességekkel születik, a cselekmény főszereplői pedig két család és a köztük dúló viszály.
Leitner Olga a Bakker, azok a csodddálatos férfiak című könyvében alaposan kifigurázza a másik nemet. Szex és szeretkezés, nevetséges gondolatmenetek, lelki vívódások azoknak a nőknek, akiket érdekelnek a párkapcsolatok labirintusai.
Barbie, az igazi szőkenőben Barbie dolgai nem jók, de nem is rosszak, inkább bonyolultak. A könyv írója, Linor Goralik legalábbis azt szeretné, ha az olvasó ebből indulna ki.
Az Egy kutya négy élete főszereplője Béni, aki háromszor is újjászületik, hogy megtalálja az élet értelmét. Tragikus, rövid sorsú korcsként kezdte, majd újjászületve egy szerető családhoz került, ám a kalandja, felderítése itt sem ért véget.
És nekem mi közöm ehhez? Ezt kérdezi egy német író a szerzőtől, Sacha Batthyánytól. Az egész a szerző nagynénjétől, Batthyány Thyssem Margit grófnőtől indul ki, aki a II. világháború végén egy mulatságot rendezett. A résztvevők éjfél körül elhagyták a kastélyt, majd agyonlőttek 180 magyar zsidót, akik a vonatállomásukon az átszállásra várakoztak. A tisztázatlan esetet próbálja felderíteni az író.
A jóga egy nagyon hatékony terápia. Az egyszerű jógagyakorlatok gyógyítják a testet, a lelket és a szellemet. A belgyógyász és sportorvos Peter Konopka a bevált ászanákat gyűjtötte össze Gyógyító jóga könyvébe.
Sándor Anikó új történetének középpontjába a közép felső-osztálybeli középkorú, fiatal feleségre elcserélt Nórát tette meg, aki leszegényedve, magányosan, munkanélküliként tengődik napról-napra. A társkereső oldalakkal is próbát tesz, sikertelenül. A sok csalódás után azonban ráeszmél, döntés kérdése, hogy életkorunkat minek tekintjük: lejtmenetnek vagy felemelkedésnek.
Nagymamákról, anyákról és unokákról szól Grecsó Krisztián Jelmezbál című új alkotása. Mindenki éli az életet, elköltöznek, visszatérnek, ölelésre vágynak vagy megbecsülik azt, amit kaptak. A sok fejezet történései egy nagy egésszé alakulnak át a végére, ráadásul egy 1960-as eset – két halott és egy túlélő lánnyal – is kapcsolódik ehhez a családi drámához..
A Kegyetlen szépség Rosamund Hodge-tól a Szépség és a Szörnyetegre, valamint az Üvegtrón-sorozatra épül. Főhősnője, Nüx arra lett kiképezve, hogy végezzen a démonnal. A város fölé magasodó kastélyba beköltözve azonban beleszeret az ellenségbe, így kérdésessé válik, hogy véghezviszi küldetését, ezzel megmentve népét, vagy elbukik és enged érzelmeinek.
A Kommunikációs ismeretek és készségfejlesztés célja a tanulók kommunikációs készségének fejlesztése, a kommunikációs viselkedés tudatosítása, valamint mások megnyilvánulásainak pontos értelmezése. A kiadvány a csoportos gyakorlatokra épít, de fontos szerepet kapnak a társas érintkezésformák gyakorlásai, valamint különböző közlések szóbeli és írásos közvetítése, szerepjátékok és strukturált gyakorlatok formájában.
Két afgán nő életéről szól a Kövek és gyöngyök. Rahimát negyedik feleségnek szánja kokainfüggő apja a hadúrnak. Szomorú, olykor veszélyes életében a családi legendárium, Sekiba szintén hasonló története ad erőt, aki a férfiak és az idősebb nőrokonok uralma alatt is kiállt igazáért.
Márta, a fiatal grafikuslány egy levelet kap Németországból. A levelet kibontva hirtelen 10 évet visszarepül. Itt még festőnövendék volt Drezdában, imádta a várost, a királyi kincstár barokk gyöngyfiguráit és szerelmes volt az egyik nős tanárába. A férfi akkor eltűnt az életéből, most viszont egy 18. századi magyar útinapló fordítására kéri meg Mártát. A naplóból fény derül a gyöngyfigurák alkotójának a kilétére és egy festmény történetére is, amit még anno Márta hazahozott Drezdából.
A Mit vétettem? főszereplője Kathryn Brooker, anya és feleség. Két szép kamasz gyermekével, iskolaigazgató férje oldalán éli az idilli életet egy angol kisvárosban. Ám ez csak a látszat, a ház belül tele van kínnal és gyötrelemmel. A gyermekeiért magát feláldozó asszony erőre kap, hogy kilépjen ebből a földi pokolból, amibe annak idején önszántából lépett bele.
Daemon Blackkel összekapcsolódni nem egy életbiztosítás. Ennek következménye, hogy a Védelmi Minisztérium emberei is körülöttünk szaglásznak, ráadásul itt van az új srác is a suliból, aki tele van titkokkal és a helyzet lesz még veszélyesebb is. Erről szól Ónix története, az Oblivion.
Az 1956-os forradalom után közel húszezer fiatal ment ki kísérő nélkül Nyugatra. Közülük 500-an tevékenyen részt vettek a harcokban, majd légiósnak álltak. Az ő életüket meséli el a Patria Nostra, a francia trikolóros szolgálattól kezdve a hazatérők kommunista rendőrállam általi zaklatásáig.
Mi fér bele egy kapcsolatba? Meddig lehet kibírni? Ki győz le kit? Lehet-e anélkül bárkit is birtokolni, hogy megtörne? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kaphatunk választ Szabó T. Anna Törésteszt című könyvéből.
Bővebben a könyvek tartalmáról az alábbi linkre kattintva olvashatnak: itt