Őseink áldozatvállalása és unokáink jövője kötelez: mondjunk együtt nemet a kötelező betelepítésre október másodikán – üzeni a hevesieknek Sveiczer Sándor polgármester.
Vasárnap, október másodikán azért tartanak hazánkban népszavazást, hogy a magyar nép kifejezhesse szándékát: továbbra is az ezeréves keresztény kultúrkörben kíván élni, és ezáltal országunk kormánya egy megerősítő felhatalmazást kaphasson a magyar nép akaratának, az erőltetett kvótarendszerrel szembeni képviseletére Brüsszelben – fogalmazott Sveiczer Sándor.
– Városunk közterületein már találkozhattak a helyi aktivistákkal, akik több helyszínen is ismertetik a kvótanépszavazás részleteit, valamint a referendumon való aktív részvételre és egyértelműen a nemmel való szavazásra buzdítják a lakosságot. Teszik ezt azért, mert a népszavazásnak tétje és súlya van.
Nincs helye most a mellébeszélésnek,
határozott állásfoglalásra van szükség hazánk és Európa jövője érdekében, ha azt akarjuk, hogy gyermekeink, unokáink is olyan világban nőjenek fel, melyben most élünk. Ezt a világot őseinktől örökül kaptuk, ezt a földet, ezt a nemzeti kultúrát, ezt a hazát kell továbbadnunk utódainknak – emlékeztetett Heves első embere.
Minden lehetséges eszközzel el kell juttatni az esetlegesen ingatag, határozatlan emberek irányába az esemény jelentőségét, és meg kell győzni őket arról, hogy unokáink, gyermekeink jövője a tét és mindenki szavazatára szükség van.
Aki Magyarország és Európa jövőjére szavaz, nemet mond a diktátumra,
a kötelező betelepítésre, az a nem szavazatot támogatja – húzta alá Sveiczer Sándor.
Hozzátette: nem lehetünk az egész világért felelősek.
– Legelőször a családunkért vagyunk felelősek, ezt követi a közösségért, a saját városunkért, lakóhelyünkért vállalt felelősségünk. Majd következik hazánk, Magyarország iránti felelősségünk és áldozatvállalásunk, minden más csak ezután: gondolkozzunk józanul! – javasolta a városvezető.
Sveiczer Sándor szerint ritka alkalom egy ember életében az, amikor szinte tapinthatóan érzi, hogy történelmi időket él, és tetteivel az események alakításába bele is tud szólni, részt tud vállalni. Ilyen ez a kvótareferendum is, amellyel a magyar nép történelmet írhat
és Európában elsőként,
kormányának legitim felhatalmazást adhat, hogy elutasíthassa az eurokrata diktátumot és demokratikus szavazás révén kinyilvánítsa akaratát arra vonatkozólag, hogy kiket fogad be országába, kikkel akar együtt élni.
Felidézte: 2016 elején a hevesi képviselő-testület a kötelező betelepítési kvóta ellen foglalt állást, határozatban támogatta a kormány menekültellenes politikáját. A grémium egyetértett abban, hogy az ellenőrizetlen bevándorlás komoly biztonsági kockázatokat rejt magában, legyen szó akár
a megnövekedett terrorveszélyről, akár a bűnözés növekvő lehetőségéről.
– Mi az, amit legelőször megtanítunk az első osztályos gyermekünknek, amikor először jön haza az iskolából, vagy először marad odahaza egyedül? Azt mondjuk neki:
„Ne engedj be idegent a házba, a lakásba!”
Ha gyermekeinket erre tanítjuk, akkor miért cselekednénk mi máshogyan? – vetette fel Heves polgármestere.
– A megtapasztalt valóságból táplálkozó veszélyérzetünk és együttes fellépésünk szükséges ahhoz, hogy közösen elhárítsuk a fenyegető veszélyt. Viharos történelmünkkel, a
150 éves iszlám megszállást magunk mögött tudva,
mi, magyarok vagyunk azok, akik felrázhatjuk Európát.
Most ismét történelmet írhatunk, tegyük hát meg!
– Volt már olyan a múltban, hogy hazánkban, a magyar nép közreműködésével állították meg a fenyegető áradatot. Elgondolkodtató és egyben iránymutató jelzése a történelemnek, hogy épp most, közvetlenül a kvótareferendum előtt emlékezhettünk meg két kerek évfordulóról – Szigetvár 450 évvel ezelőtti ostromáról, melynek megemlékezésén 3 nemzet képviseltette magát kormányzati szinten, valamint Budának a töröktől való visszavételének 330. évfordulójáról. Szigetvárnál a Kárpát-medencében élők, magyarok és horvátok szálltak szembe az iszlám hódítással, Budánál pedig egy szélesebb értelemben vett európai koalíció győzedelmeskedett – megmutatva azt, hogy mire képes földrészünk, ha egy tényleges, közös cél érdekében összefog. Európát akkor, a pápától az európai nagyhatalmakon át a földrész lakosságáig, egyazon érdek vezérelte: a muzulmán invázió megállítása.
Európa akkor erős volt. Most is annak kell lennie, fel kell ébrednie!
Bizonyos, hogy a jelenkori népszavazásnak világ- visszhangja és megjósolhatatlan hatása lesz az európai közvéleményre, ezért fontos a minél szélesebb körű részvétel és a nemmel való szavazás – szögezte le Sveiczer Sándor.
Majd így folytatta: a történelmi párhuzamokat megemlítve, nem mehetünk el szó nélkül szűkebb pátriánk lelkesítő példája, az egri várvédők mellett sem. A történelem aranybetűs lapjaira került hősök neveit bárki elolvashatja az emléktáblán, ha ellátogat az egri várba. Az akkori
történelmet is azok az emberek írták, akik áldozatot vállaltak hazájukért, gyermekeikért.
Dobó István szavai jutnak most eszembe az „Egri csillagok” című regényből, aki az ostrom előtt a védőkhöz intézett beszédében többek között ezt mondta: „…Itt mindenki a hazát védi. Ha vér kell, vérrel. Ha élet kell, élettel. De ne mondhassa azt ránk a jövendő nemzedék, hogy azok a magyarok, akik 1552ben itt éltek, nem érdemelték meg a magyar nevet…”
A hevesi polgármester azt is hozzáfűzte: legyen példa számunkra elődeink áldozatvállalása – ma egyelőre nem kell fegyvert fognunk otthonunk, családunk védelme érdekében. Ezt megtették helyettünk
a déli határt vigyázó hevesi rendőrök, akik Röszkénél hősiesen védték országunk határát,
ezáltal mindannyiunkat.
Történelmi időket élve, akad most a civilek számára is tennivaló: részt venni október 2-án a népszavazáson, és a kötelező betelepítés ellen, nemmel voksolni. Rajtunk is múlik most, hogy milyen hazát hagyunk unokáinkra. Hogy az eljövendő nemzedékek azt mondhassák:
azok a magyarok, akik 2016-ban itt éltek, magyarként, s európaiként cselekedtek,
kinyilvánították a világnak, hogy továbbra is keresztény kultúrájú, magyar hagyományokat képviselő közösségben kívánják értékeiket, hazájukat továbbadni a jövő generációja számára.
Védjük meg országunk biztonságát, vegyenek részt a népszavazáson, mondjunk együtt nemet!
Bízom a hevesiek hitében, bátorságában – zárta szavait Sveiczer Sándor.