Veretlenül tért haza a SULIKÉZI-fesztivál utolsó állomásáról a Körzeti Általános Tagiskola legkisebb kézilabdázó fiú és lány csapata. 1100 gyerek vett részt a fesztivál zárásán, a Nemzeti Kézilabda Akadémia újonnan elkészült sportcsarnokában, Balatonbogláron.
A Nemzeti Kézilabda Akadémia Balatonbogláron rendezte meg a Sulikézi-fesztivált, június közepén, ahonnét veretlenül tért haza a Körzeti Általános Tagiskola legkisebb kézilabdázó fiú és lány csapata.
Az edzők, Danczné Galambos Anna és Lászkáné Vona Krisztina, valamint a szülők lelkesítése meghozta a várt sikert. Élményekben, sikerekben gazdagon érkeztek meg a kisdiákok, ezzel is erősítve városunk sportéletének jó hírét.
Vadonatúj terem fogadta a résztvevőket Balatonbogláron, a Nemzeti Kézilabda Akadémia új edzőcsarnokában. Szünet nélkül zajlott a játék a Sulikézi-fesztivál utolsó állomásán.
A viadalon a „Kézilabda az iskolában”-programban résztvevő tanintézmények csapatai indultak. A „Kézilabda az iskolában”-programban 117 intézmény szerepel, majdnem a fele pedig nevezett a három állomásból álló versenysorozatra is összesen 122 csapattal. Értékes adat a szakembereknek, hogy a kisiskolások hatvan százaléka nem igazolt sportoló, idővel azonban mind azzá válhat. Az iskolai program legfőbb célja ugyanis a bázis szélesítése, s hogy minél több kisgyerek ismerkedjen meg a kézilabdával. Az álom, hogy idővel közülük sokan vágjanak bele az élsportba, de ha „csak” sportágat kedvelő emberek lesznek, már sikerrel járt a kezdeményezés. Sulikézi-fesztivált vélhetően a következő tanévben is rendeznek, a nyáron pedig összegzik a tapasztalatokat, így az esetleges változásokról még nem tudni. Tervek szerint a Sulikézi-fesztivált a következő tanévben is megrendezik. A Sulikézi Fesztiválon a mérkőzések játékvezetőinek nagy része nem képzett játékvezető vagy aktív sportoló volt, hanem az alsó tagozatosoknál alig idősebb iskolások, illetve tanárok, szakfelügyelők. Gyömörey István, a Magyar Kézilabda Szövetség utánpótlás szakágvezetője pozitívan összegzett: “Első alkalommal volt lehetősége az MKSZ-nek, hogy a legkisebb kézilabdázóink felé fordíthassa a közvélemény figyelmét. Három alkalommal más-más helyszínen csaphattak össze a jelentkező iskolák csapatai, hogy lemérhessék, hol tartanak most a gyermekek a fejlődésben. A végállomás Balatonboglár volt. Az MKSZ, Balatonboglár önkormányzata, a NEKA és az NSK összefogásának köszönhetően jött létre ez a több napos rendezvény, melyről minden résztvevő elégedetten távozott. Ezúton szeretném megköszöni minden felnőttnek és gyermeknek, akik ebben a munkában részt vettek, azt a kitartó és szeretetteljes munkát, aminek révén a kis sportolóink és az őket felkészítő tanárok jól érezhették magukat. Nagyon remélem, hogy lesz lehetőségünk 2017-ben tovább folytatni ezt a versenyzési formát.” AZ apróságoknak egyelőre móka a játék, több év kell ahhoz, hogy közülük jegyzett kézilabdázók legyenek. Igaz, mint az utánpótlás-szakágvezető, Gyömörey István elmondja, akadnak olyanok, akiket már Győrbe vagy a NEKA-ra irányítottak. A most még önfeledten játszó gyerekek közül, ki tudja hányan térnek vissza néhány év múlva korosztályos válogatottként? Reméljük sokan. |
Gratulálunk lelkes utánpótlás csapatainknak a sikeres szerepléshez és az edzőknek az áldozatos, önzetlen munkáért!