Az intézmény 86. tanévében TÁMOP pályázat biztosított – közel 10,5 millió forint összegben – 10 hónapos időtartamra olyan lehetőséget a gyermekek számára, mely során tanulhattak az egészségtudatos életvezetésről, a közösségépítésről, részt vehettek egészségfejlesztési és testmozgásos programokon.
A projekt keretén belül hét, az egészségfejlesztéssel, egészségmegőrzéssel kapcsolatos foglakozást szerveztek a gyerekek számára:
Az egészséges élelmiszerek megismerése közben Kozma Péterné segítségével egészséges ételeket is készítettek. Az iskolakert programban Szabadné Dudás Ildikóval paprikát, paradicsomot és egyéb zöldségféléket termeltek a diákok, amit el is fogyasztottak. Ungváriné Alexy Andrea a szünetekben biztosította a közösségben végzett mozgás örömét. A sérülés megelőzési programban a sérülések megelőzésére fektettek hangsúlyt, illetve elsősegély nyújtási ismeretet sajátítottak el Szőllősiné Rab Sarolta vezetésével.
Tajti Ferencné irányításával létrehozták az iskola facebook oldalát, ahol mindig beszámoltak az aktuális eseményekről. A Mátyás Ferenc irányításával lejátszott focimeccsek után minden alkalommal gyümölcsöt, egészséges élelmiszereket kaptak a gyerekek. Sikeres volt Szedlák Péter és Szűcs László úszásoktatása is, de erre, sajnos csak 20 tanulónak volt lehetősége. A pályázat biztosította a gyerekek rendszeres utaztatását, a belépőjegyek árát a projekt időtartamára.
A foglalkozásokon az iskola közel 150 tanulója vett részt heti rendszerességgel. A pályázati időszakban ismeretekkel, élményekkel gazdagodtak. Az elnyert támogatásból az egyes foglalkozásokhoz szükséges anyagok megvásárlására is volt lehetőség (egészséges élelmiszerek, sebellátáshoz szükséges eszközök, a tanulók jutalmazásának biztosítása), valamint 1.000.000,- Ft értékben eszközbeszerzésre is. Elsősorban sportszereket (labdák, ping-pong asztalok, kerékpárok, tollas ütők), de egyéb eszközöket is (erősítő berendezés, elektromos tűzhely, fűnyíró stb.) vásároltak.
A programokon a gyerekek óriási lelkesedéssel, kitartással vettek részt. A sikeres megvalósításhoz azonban nélkülözhetetlen volt a pedagógusok, a szülők és a támogatók lelkes, önzetlen munkája. Kiemel-kedik közülük a Svájci-Magyar Praxisközösség munkatársainak segítsége, akik szakmai támogatásukkal a foglalkozások sikeres megvalósításába kapcsolódtak be.
A pályázat nemcsak a gyermekek, hanem a pedagógusok számára is biztosított új lehetőséget. Két kolléga az egészséges életmód megvalósításának iskolai lehetőségeit bemutató továbbképzésen vehetett részt.
Minden résztvevőnek és a pályázatban közreműködőnek köszönet jár a munkájáért és az önzetlen segítségért!