Székely Károly szervezésében került megrendezésre az OTP Bozsik Program a Heves Városi Sport-és Rendezvénycsarnok 2018. január 27-én.
A csapatvezetők döntése alapján az alábbi játékosok elismerő oklevélben részesültek a tornán nyújtott teljesítményük alapján:
U11 korosztály A csoport és a tornán kiemelt játékosok
- Eger Se – Vendel Zsombor
- Recsk BSC – Szabó Milán
- Egerszalók – Kósa Zalán
- Plútó – Tabodi Márk
U11 korosztály B csoport és a tornán kiemelt játékosok
- Egri Focisuli – Szendrei Márton
- Felsőtárkány – Császár Noel
- Recsk JFC lány – Varga Panna
- Recsk JFC fiú – Halas Balázs
U13 korosztály A csoport és a tornán kiemelt játékosok
- Plútó – Polgár Szilárd
- Recsk BSC – Danó Márk
- Egerszalók – Szajkó János
- Felsőtárkány – Sike Csaba Martin
A következő Otp Bozsik Program február 17-én kerül megrendezésre, ahol ismét összemérhetik tudásukat az utánpótlás gyermek csapatok.
Gratulálunk a játékosoknak!
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2011-ben jelentette be az OTP Bank Bozsik-program újraindulását.
A dr. Csányi Sándor által vezetett elnökség újraindította az MLSZ korábbi utánpótlás-programjainak erényeit ötvöző, minden részletre kiterjedő tehetségkutató és foglalkoztató programját. Az OTP Bank Bozsik-program indulása alapvető fontosságú ahhoz, hogy hazánkban ismét európai színvonalú és elismertségű utánpótlás-nevelési rendszer alakulhasson ki.
A Bozsik-program fő célkitűzései a tömegesítés, a tehetségkutatás és a tehetségek fejlesztése. Ennek elérése érdekében a szövetség egységes, átlátható rendszert hozott létre, amely naprakész, hiteles és ellenőrizhető formában regisztrálja a programban résztvevő labdarúgókat. A verseny és képzési rendszer kialakítása megfelel az UEFA és a FIFA szakmai követelményeinek.
A program újraindítása révén a tudatosan tervezett és széles körben menedzselt utánpótlás-nevelés révén hamarosan a mainál sokkal több tehetséges fiatal focista kerülhet a pályákra, és ez belátható időn belül érezhető javulást jelenthet a hazai labdarúgás színvonalában.
Gyermek Egyesületi Program
A program célja: Az egyesületi tömegbázis kialakítása, a sportághoz kötődés megszilárdítása, technikai alapok megteremtése, a játékkészség alapjainak lerakása, a kreativitás ösztönzése. A program legfontosabb eleme a körzeti tornarendszer az U6-7, az U8-9 és az U10-11-es korosztályokban. Alapkövetelmény, hogy egy körzetben minimum 4-5 sportszervezet csapata szerepeljen a hatékony játék érdekében. A program tornarendező egyesületeket, egyesületi felkészítést és versenyeztetést támogat, a körzeti vezető edző, az alközpontvezető edző, megyei szakmai igazgató és a megyei utánpótlás koordinátorok szakmai felügyelete mellett. A körzeti tornákat az MLSZ által működtetett online adatbázisba regisztrálják a körzetvezető edzők.
Gyermeklabdarúgás/ Gyermek Intézményi Program
A program célja: A játék megszerettetése, az intézményi tömegbázis kialakítása és szélesítése, a tehetséges gyermekek sportszervezetekbe irányítása az 5-14 éves korosztályban.
Az iskolákban és óvodákban a tanórán kívüli labdarúgó foglalkozások és események támogatása. A heti 2 délutáni foglalkozáson a gyermekek számára biztosított a rendszeres képzés – játék – edzés – mérkőzés lehetőség. Az MLSZ a programban résztvevőket egységes regisztrációs és nyilvántartási rendszer működtetésével kíséri figyelemmel. A program támogatja az intézmények közötti körzeti-, megyei-, és országos labdarúgó rendezvények, (torna, fesztivál) lebonyolítását. Az MLSZ intézményi programja annak a szemléletnek és rendezvénytípusnak a meghonosításán fáradozik, amely részvétel és sikerélmény-orientált és kevésbé koncentrál a versenyzésre.