„Csak semmi pánik” – Szorongáscsökkentő technikák a mindennapokra címmel tartott előadást Őszi Viktória klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus teltházas közönség előtt a hevesi könyvtárban. A programról az intézmény közösségi oldalán számolt be.
Szorongok, tehát vagyok – A szorongást mindannyian ismerjük saját tapasztalatainkból, hiszen ez az emberi élet velejárója és az egyén természetes reakciója új, váratlan, vagy megterhelő élethelyzetekben. Alapvető funkciója a túlélés segítése. A szorongás valamilyen vélt vagy valós veszélyhelyzetre adott reakció.
Nem mindig könnyű felismerni saját magunkban a szorongásos zavart, hiszen a szorongás testi tünetei gyakran keltik valamilyen testi betegség pl. szívritmuszavar gyanúját.
Az előadásból megtudhattuk mi a különbség a pánikroham és a pánikzavar között; mik a pánikroham tünetei és hogyan alakulhat ki. Megismertük a pánikzavar elemeit, jellemzőit és hogy mi okozhatja.
Előadónk bemutatta és gyakoroltatta a résztvevőkkel a szorongáscsökkentés „házi” technikáinak széles tárházát, melyek nem csak pánik esetén alkalmazhatók.