A városi Pedagógusnapon, 2017. június 9-én pedagógus szolgálati emlékéremmel ismerték el Acsánné Perlaki Ágnes és Einer Ferenc pedagógusok munkáját. A kitüntetéseket Makó Nándortól, Heves alpolgármesterétől vehették át.
Acsánné Perlaki Ágnes 1976. szeptember 1. óta dolgozik közalkalmazottként. Első munkahelye a Hevesi Járási Könyvtár volt, ahol eleinte képesítés nélkül dolgozott. Levelező tagozaton kezdte meg felsőfokú tanulmányait a Debreceni Tanítóképző Főiskolán, ahol 1980-ban népművelő-könyvtáros képesítést szerzett. Kiváló felkészültsége, szerény és segítőkész magatartása miatt az olvasók és kollégái is nagyon szerették. 1982-től az Egri Ho Si Minh Tanárképző Főiskolán folytatta tanulmányait, ahol 1986-ban magyar-történelem szakos általános iskolai tanári diplomát is szerzett.
1987-ben került át a középiskolába, melynek akkor Középfokú Oktatási Intézet volt a neve. Azóta is a középiskolában dolgozik, megszakítás nélkül. Feladata kezdettől fogva az iskolai könyvtár vezetése, illetve az ügyvitelévelő összefüggő feladatok ellátása. A könyvtárosi teendők mellett tanított a szakiskolai képzésben, az iskola levelező tagozatán, majd tankönyvfelelős megbízást is kapott. Szükség esetén tanórai helyettesítéseket látott el. A munkáját mindig nagyon precízen és odaadóan végezte. Nagyon sok programot, vetélkedőt, játékos rendezvényt szervezett minden évben, hogy a tanulók megszeressék az olvasást, szívesen járjanak könyvtárba.
Minden évben részt vettek tanítványai az Országos Bod Péter Könyvtárhasználati Versenyen, ahol többnyire dobogós megyei és országos helyezéseket értek el. Lelkes, elhivatott és odafigyelő munkájának következtében a könyvtári állomány jelentősen gyarapodott, fontos szerepet játszik az iskola életében. Kollégái munkaköri feladatain túl is mindenben számíthatnak megbízható munkájára: ünnepségeket rendezett, szerkesztette az iskolai évkönyvet, kulturális programokat szervezett. Számára nem volt kötelező munkaidő, mindig az elvégzendő feladat maximális teljesítése volt a célja.
Olyan kolléga, aki rendkívül szerényen, de példaértékű precízséggel és tanári elhivatottsággal végzi munkáját. 2016 decembere óta nyugdíjas, az idei tanévben még heti két napon ellátta a könyvtárosi feladatokat.
Einer Ferenc tanár úr 1974-ben diplomázott a Keszthelyi Agrártudományi Egyetem Mezőgazdasági Gépészeti Főiskola Karán Körmenden, mezőgazdasági gépész üzemmérnök szakon. 1974 szeptemberétől a Füzesabonyi Állami Gazdaság központi gépműhelyében kezdett dolgozni műhelyvezető helyettesként, majd 1978-tól állattenyésztési üzemeltető mérnökként. Rendkívül sokrétű karbantartási, üzemeltetési és rekonstrukciós feladatokat látott el, melynek során az iskola akkori állattenyésztési munkaközösségével közösen fejőgép-fejlesztést végzett. Az általa javasolt megoldás az állami gazdaságban bevezetésre került.
1980-ban a Debreceni Agrártudományi Egyetem Mezőtúri Mezőgazdasági Gépészeti Karán szervízüzemi, szaküzemmérnöki oklevelet szerzett. 1985 augusztusától az újonnan létrehozott 214 sz. Ipari Szakmunkásképző Intézethez került, amely intézmény az Eötvös József Református Oktatási Központ egyik jogelődjének tekinthető. Az új munkahelyi elvárások miatt újra iskolapadba ült, és 1995-ben a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen gépész szakon mérnöktanári diplomát kapott.
Einer Ferenc az eltelt közel harminc év alatt az iskola tantestületének megbízható, megbecsült tagjaként végezte munkáját. Tevékenysége rendkívül sokoldalú volt: mérnöktanár gyakorlati oktatásvezető és mindamellett az iskola életének fáradhatatlan motorja.
A szakközépiskolai képzésben a mezőgazdasági gépésztechnikus osztályokban szakmai tantárgyakat tanított, de igazi szerelme az alkalmazott számítástechnika volt. Ezt a tárgyat szintén a szakközépiskolában oktatta, sok-sok diákot „megfertőzve” a számítógépes tervezés szeretetével. Óráin mindig a precizitásra törekedett, arra, hogy tanítványai elsajátítsák a műszaki gondolkodásmódot és mindig legyenek igényesek magukkal szemben.
Gyakorlati oktatásvezetőként szervezte és irányította az iskolában és a külső képzőhelyeken folyó gyakorlati munkát, ötleteivel, szívósságával sok, már-már reménytelennek tűnő elképzelés megvalósítását segítette elő. Ha kellett, tantárgyfelosztást készített, vagy éppen pályaválasztási kiállításon vett részt, de nem jelentett gondot számára az anyag- vagy eszközbeszerzés, a tanműhelyépítés, esetleg egy pályázat megírása sem. Az érdeklődő diákjait rendszeresen versenyre készítette, az utóbbi években több alkalommal is sikerrel szerepeltek a Solid Edge elnevezésű, számítógépes tervező versenyen.
A tanár úr vérbeli műszaki ember, legyen szó otthoni hifi berendezés készítéséről, vagy az unokáinak barkácsolt kerti házikóról. Fiatalos, lelkes, mindig a maximumra törekedett. Elhivatottságára jellemző, hogy szakképzési szakértőként és szakmai vizsgaelnökként is tevékenykedett.
Gratulálunk az elismerésekhez!